Recenze hry Prototype 2 – efektní akční řežba
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Recenze hry Prototype 2 – efektní akční řežba

Recenze hry Prototype 2 – efektní akční řežba | Kapitola 4

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

18. 8. 2012 03:00 17

Seznam kapitol

1. Žánrové vymezení hry, srovnání s prvním dílem 2. Příběhová složka hry 3. Systém soubojů a získávání dovedností 4. Grafika města a soubojů

Prototype 2 není zrovna hrou pro intelektuály. Rychlá akční řežba se zmutovaným hrdinou v hlavní roli nenabízí moc srozumitelný příběh, svůj nedostatek ale bohatě vyvažuje velmi efektními souboji. Můžete si užít pěkné grafiky, baštit své nepřátele, ovládat spoustu podivných zbraní, házet předměty... Nudit se tady prostě nebudete!

Reklama

Jak se dalo očekávat, za ty tři roky se největších změn dočkalo grafické zpracování. I když ve hře Prototype bylo město docela rozlehlé a na svou dobu i pěkně ztvárněné, stejně mu chybělo dostatečné množství orientačních bodů typických pro jakékoliv město. New York byl pro svou strohou architekturu v mnoha svých částech skoro stejný. Kvůli malému množství potřebných detailů jsme se v něm mohli cítit jako cizinci, kteří se v něm i po několikahodinovém hraní nedokázali orientovat a bez použití mapy se skoro při každé příležitosti ztratili.

Recenze hry Prototype 2 – efektní akční řežba
i Zdroj: PCTuning.cz

Prototype 2 oživil město spoustou maličkostí, které nám zpočátku dávají alespoň tušit, kde se zrovna pohybujeme. Postupem času máme díky tomu i možnost naučit se v něm orientovat tak, jako bychom se tam narodili. A nejde jen o zajímavé památky, Times Square nebo různé parčíky, ale třeba i rozdílné výzdoby jednotlivých čtvrtí, kdy se například v té čínské hojně objevují jejich typická nevkusná cingrlátka, malby draků a oranžové lampionky. A tak se i přes to, že se kvůli zákeřné nemoci šířící se rychlostí světla stal z New Yorku spíše takový přerostlý Bronx a lidé tu žijí v ghettech, na ulicích i na střechách domů, vypadá tento kus země o mnoho „přátelštěji“.

Recenze hry Prototype 2 – efektní akční řežba
i Zdroj: PCTuning.cz

Hra lahodí oku také v soubojích, a to nejen v případě, že zrovna stojíte proti překrásným blondýnkám, které by spíše než na své zbraně měly vlastnit zbrojní pas na své poprsí. Každá mela je protkaná několika in-game videi, která některým hráčům možná nebudou zrovna po chuti, ale ruku na srdce – tento styl sem padne jako ulitý. Hra je prostě dělaná hlavně na efekt. Na to, aby v člověku vyvolala pocit nesmrtelnosti, nadřazenosti, a to se jí právě s těmito zpomalenými zakončovacími parádičkami, přeskoky nebo útoky velice dobře daří.

Recenze hry Prototype 2 – efektní akční řežba
i Zdroj: PCTuning.cz

A tak se za předpokladu, že dokážete oželet hodně nepovedený a zmatený příběh, dostanete ke hře, která vám dá příležitost, třeba i jen na pár minut, vypnout a stvořit si svou vlastní story. Na svém soukromém pískovišti si v ní pak zahrajete hlavní roli a tento efektní filmeček si díky variabilitě, kterou vám Prototype 2 v otevřeném světě nabízí, přímo skvěle užijete.

Recenze hry Prototype 2 – efektní akční řežba
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama