Rekordní pokuta pro Instagram a hackeři potrápili Yandex #TYDEN 12. září
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Rekordní pokuta pro Instagram a hackeři potrápili Yandex #TYDEN 12. září

Rekordní pokuta pro Instagram a hackeři potrápili Yandex #TYDEN 12. září

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

12. 9. 2022 07:00

Seznam kapitol

1. To nejdůležitější, telegraficky, Internet, Webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace, hry 3. Marketing, komunikace, bezpečnost, soukromí, právo 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika, e-knihy

Falešná SSD už i v Česku. Mike Je Pán do vězení. Lego klávesnice. Novinky od Apple. QNAP a (opět) ransomware. Hack Intercontinental. TOP 22 #AI influencerů. Novinky v PowerToys. Kiwi Farms out.

Reklama
Reklama

#TYDEN (týdenní přehled) je e-mailing, který vychází v neděli večer. Ve webové podobě vychází v pondělí ráno na PCTuning.cz. jednotlivé „zprávičky“ se průběžně objevují na Twitteru @rychlofky. Od srpna 2022 i občasný podcast (i na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts)

Podvodníci už prodávají SSD za směšnou cenu už i do Česka, a samozřejmě jedou kampaně na Facebooku i Instagramu. 10TB SSD za 890 Kč prostě mít nemůžete, cena se tam pohybuje v desítkách tisíc. Obyčejný pevný 10TB disk stojí okolo 10 tisíc. Pochybný e-shop naklikaný na Shopify.

Podvodníci už prodávají SSD za směšnou cenu už i do Česka
i Zdroj: Pctuning
Podvodníci už prodávají SSD za směšnou cenu už i do Česka

Na AliExpress můžete koupit dokonce 60TB SSD za 852 Kč. A záplava podvodných prodejců je až neuvěřitelná.

Na AliExpress můžete koupit dokonce 60 TB SSD za 852 Kč
i Zdroj: Pctuning
Na AliExpress můžete koupit dokonce 60 TB SSD za 852 Kč

 


Telegraficky

Timeline of historical film colorsRunestoneLapce ■ OpenWrt 22.03.0 je venkuBauble StudioPosterMyWallZemřel Peter Ecklersley ■ Muzeum zástrček a zásuvekTinyClockMinesTRIXVagrant ■ KeePass 2.52 je venku ■ Bolt nekoupí Wyre 


Internet, webdesign

Web3 je v nedohlednu, Jack Dorsey ale už zachraňuje svět s pomocí Web5.

Youtuber Mike Je Pán (Mikael Oganesjan) míří do vězení coby několikrát trestaný recidivista. Za nebezpečné vyhrožování. Dlouhý přehled podivností.

Cloudflare zablokovalo Kiwi Farms, fóra známá pro nenávistný obsah. Jako důvod uvádí „bezprostřední ohrožení lidského života“ a stoupající počet cílených hrozeb.

Kiwi Farms jsou pryč z Internet Archive.

Google platí obrovské částky aby si udržel dominanci ve vyhledávání.


💡 Máte newsletter na Substacku?

Dejte vědět na rychlofky@gmail.com. Vzniká malý přehled českých newsletterů na Substacku. A objevíte se i v Doporučeních co Substack má jako funkčnost. Nebo #TYDEN přihoďte do svých doporučení, vrátíme vám to 😇

Pavlína Speaks. Jestli neznáte Pavlínu Louženskou, tak to hodně rychle napravte.

Klikněte na DALŠÍ a dostanete se k dalším kapitolám #TYDEN. Má je celkem čtyři. Tato je první a možná o něco přicházíte 👇👇👇  

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning