Resident Evil HD Remaster: skvělá hra pro pamětníky
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Resident Evil HD Remaster: skvělá hra pro pamětníky

Resident Evil HD Remaster: skvělá hra pro pamětníky

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

29. 1. 2015 03:00 22

Seznam kapitol

1. Návrat ke kořenům Resident Evila 2. Ze zápisníku pamětníka: hororový začátek 3. Ze zápisníku pamětníka: symbióza starého a nového 4. Hodnocení pamětníka
5. A co na to moderní hráč? 6. Co mu bude vadit? 7. Hodnocení současného hráče

Společnost Capcom uveřejnila remasterovanou verzi starého Resident Evila. Ten by měl být krásnější, zábavnější a samozřejmě i o pořádný kus hororovější. Zdali změny ve hře provedené za to stojí a zdali tvůrci dostáli svých slibů, komu se hra bude líbit, a komu naopak ne, se dočtete v naší dnešní netradičně pojaté recenzi.

Reklama

Asi jste si sami stihli všimnout, že v herním světě právě frčí remastery. Tedy ne, pardon, HD remastery. Vydavatelé totiž zjistili, že takový remaster není časově ani finančně náročný, tedy alespoň v porovnání s tvorbou nové hry, a že si vždycky najde věrné fanoušky, kteří si ho po letech velmi rádi pořídí znovu.

A tak tu máme Grim Fandago Remastered, Baldur's Gate II: Enhanced Edition, Icewind Dale: Enhanced Edition, Resident Evil HD Remaster a tuny dalších remasterů, které se na nás valí ze všech myslitelných koutů. Abychom si ovšem dobře rozuměli, proti remasterovaným verzím klasických her vůbec nic nemám. Spíš naopak. Remasterované hry vnímám jako možnost dohnat herní resty, případně si užít hry svého mládí a znovu okusit, jaké byly známé herní tituly ještě předtím, než je autoři z nějakého blíže nespecifikovaného důvodu zprznili.

Tak třeba Resident Evil HD Remaster. Pokud čekáte, že se na vás na následujících řádkách vyvalí informace o tom, jak dobrá je to akční hra, čekáte marně. Resident Evil HD Remaster vás totiž zavede do doby před pátý a šestý díl, jimiž série Resident Evil, alespoň podle zarytých fanoušků, sešla na scestí. Co nám tedy zbyde? Čistokrevná trojrozměrná adventura s velmi netradičním filmovým pohledem, která je spíše než přestřelkami prošpikována zajímavými puzzly a občasnými lekačkami. Nic víc, ani nic míň v ní nečekejte.

Resident Evil HD Remaster: skvělá hra pro pamětníky
i Zdroj: PCTuning.cz

V dnešní recenzi Resident Evil HD Remaster rozeberu ze dvou pohledů – nejdříve očima pamětníka, který tak nějak ví, co od hry očekávat, a následně z pohledu nezasvěceného člověka zvyklého na současnou herní produkci. Netřeba dodávat, že tyto dva pohledy jsou zcela odlišné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama