Nvidia Resizable BAR
PCTuning Článek

Resizable BAR na Intelu: RTX 3060 a RX 6700 XT

Adam Vágner
Adam Vágner
6. 5. 2021 10:00 17 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Resizable BAR na dalších platformách 2. Testovací sestava 3. 3D Mark Fire Strike a Fire Strike Extreme 4. 3DMark Time Spy a Time Spy Extreme 5. Aliens vs. Predator 6. Death Stranding (TAA, DLSS) 7. F1 2020 (TAA, DLSS) 8. Far Cry New Dawn 9. GTA V 10. Metro Exodus, bez ray tracingu
11. Metro Exodus, ray tracing, DLSS 12. Shadow of the Tomb Raider, DXR, DLSS 13. The Division 2 14. The Witcher 3 15. World of Tanks 16. Průběhy FPS v Cyberpunk 2077 a Watch Dogs: Legion 17. Procentuální nárůst či pokles výkonu v testech 18. GeForce a patálie s Death Stranding 19. Závěrečné shrnutí

AMD s novými Radeony a Ryzeny představilo technologii Smart Access Memory, která využívá resizable BAR k zefektivnění přenosu dat mezi pamětí počítače a videopamětí grafické karty. S podporou resizable BAR se už začaly přidávat i ostatní platformy a grafické karty. Podíváme se, co resizable BAR udělá s výkonem na Radeonu a GeForce.

Reklama
Reklama

V Cyberpunku je na Radeonu v některých chvílích znát nárůst výkonu, občas mírný propad a občas vychází nastejno.

U GeForce je to zábavnější, tam je v první polovině vidět s reBAR nejprve nárůst výkonu, následně chvíli delší pokles a opětovně zase nárůst. A ve výsledku je výkon v průměru zhruba stejný.

Pro jistotu ještě upozorňuji, že je hra měřená s jiným nastavením než na Radeonu. A totéž platí pro srovnání ve Watch Dogs: Legion, kde je sice použito stejné globální nastavení detailů, ale u GeForce je navíc aktivní DLSS, které si na Radeonu nezapnete.

Paradoxně je v benchmarku vidět s reBAR propad výkonu.

V benchmarku to zjevně nevychází ideálně. Chtělo by to asi nějaké výrazně více testování přímo ze hry s vícero nastavením pro ověření, zda je problém v tom, že se Nvidia nesoustředila na benchmark, ale spíše na chování přímo ve hře, nebo v tom, že se Nvidia prostě nesoustředila.

Dlužno dodat, že koncem března, kdy v Nvidii na podpoře reBAR pracovali, mohly výsledky testů také vycházet jinak, od té doby máme spoustu nových záplat do Windows i do samotné hry a k tomu několikero nových verzí ovladačů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning