Nvidia Resizable BAR
PCTuning Článek

Resizable BAR na Intelu: RTX 3060 a RX 6700 XT

Adam Vágner
Adam Vágner
6. 5. 2021 10:00 17 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Resizable BAR na dalších platformách 2. Testovací sestava 3. 3D Mark Fire Strike a Fire Strike Extreme 4. 3DMark Time Spy a Time Spy Extreme 5. Aliens vs. Predator 6. Death Stranding (TAA, DLSS) 7. F1 2020 (TAA, DLSS) 8. Far Cry New Dawn 9. GTA V 10. Metro Exodus, bez ray tracingu
11. Metro Exodus, ray tracing, DLSS 12. Shadow of the Tomb Raider, DXR, DLSS 13. The Division 2 14. The Witcher 3 15. World of Tanks 16. Průběhy FPS v Cyberpunk 2077 a Watch Dogs: Legion 17. Procentuální nárůst či pokles výkonu v testech 18. GeForce a patálie s Death Stranding 19. Závěrečné shrnutí

AMD s novými Radeony a Ryzeny představilo technologii Smart Access Memory, která využívá resizable BAR k zefektivnění přenosu dat mezi pamětí počítače a videopamětí grafické karty. S podporou resizable BAR se už začaly přidávat i ostatní platformy a grafické karty. Podíváme se, co resizable BAR udělá s výkonem na Radeonu a GeForce.

Reklama
Reklama

Nvidia dala oficiálně najevo, že reBAR zatím funguje jen 17 hrách, kde jej explicitně povolí pomocí herních profilů (přičemž jde o skryté nastavení, které nelze přes standardní ovládací panel změnit, pouze přes utilitku Nvidia Profile Inspector, která reBAR ale zatím nezná a v profilu je jen v ostatních nastaveních pod několika hexadecimálními kódy).

Podle AMD by reBAR měl být standardně aktivovaný (na internetu už jsem ale narazil i na domněnky, že v některých hrách, kde s reBAR byly potíže, je v tichosti deaktivovaný).

Z výsledků to vypadá, že se AMD s podporou a laděním reBAR soustředilo především na pár nových AAA titulů (které se využívají v testech). Obdobně to udělala i Nvidia. A

Barevně jsou zvýrazněné hodnoty, kde je rozdíl ve výkonu větší než 1 % (a dá se tedy uvažovat o tom, že jde o víc než jen chybu měření.)

U Nvidie jsem navíc změřil ještě Far Cry: New Dawn. Neřadí se na seznam podporovaných her, takže by jeho nastavení nemělo mít na výsledky vliv, ale Hardware Nexus ve videu věnovaném reBARu na GeForce tvrdil, že u něj s reBAR dochází k propadům výkonu. V benchmarku jsem nic podobného nepozoroval, a ani u Radeonů neměl reBAR na výkon vliv. Sázel bych tedy spíš na chybu měření a problematickou metodiku (opakovatelnost měření).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning