Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy

Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

24. 11. 2016 07:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Membránová, nebo mechanická? 4. Design, provedení a ergonomie
5. Speciální funkce 6. Software 7. NKRO 8. Závěr

Určitě jste to zažili – dáváte s kámoši hru, jdete na finálního bose. Je to zákon schválnosti, ale v tom nejtěžším momentu se na WhatsAppu začne dožadovat pozornosti přítelkyně. Do toho ještě telefon začne zvonit, volá matka! Co teď? Ignorovat nebo prohrát? Už nemusíte ani jedno – Roccat Skeltr to vyřeší.

Reklama

Roccat Skeltr není jen tak ledajaká klávesnice. Zatímco ostatní výrobci se snaží inovovat samotnou funkci klávesnice k počítači, Roccat to vzal od lesa a naopak rozšířil pole působnosti svého zařízení i do „smart“ oblastí okolo vašeho desktopu.

Skeltr totiž řeší otázku jednotného vstupu do více zařízení. Primárním je vaše PCčko, to je jasné. Ale kromě tohoto st anadardu je možné připojit další zařízení, například mobilní telefon nebo tablet. Připojit jak? Klávesnice má tři vstupy – USB, Bluetooth a audio jack. Který k čemu slouží, se dozvíte podrobně dále.

Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy
i Zdroj: PCTuning.cz

V titulku jsme nastínili jeden z možných scénářů použití – sjednocení vstupu do více zařízení na jednu klávesnici. To ale není zdaleka jediná funkce Roccat Skeltr. Skrze klávesnici totiž můžete sjednotit i výstup i výstup zvuku. Vhodným zapojením lze poslouchat hudbu z telefonu nebo z počítače, stejně tak můžete využít mikrofon vašeho headsetu nejenom jako vstupní zařízení pro PC, ale i pro mobil k realizaci klasických telefonních hovorů.

Pokud pořád nejste přesvědčení, jsou i další možnosti, jak využít synergie tohoto systému od Roccatu. Existuje totiž mobilní apka pro Android, která na mobilu/tabletu a v kombinaci s klávesnicí vytváří šikovnou a flexibilní alternativu k displejům zabudovaným v klávesnici.

Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy
i Zdroj: PCTuning.cz

To všechno jsou super funkce, ale co samotná klávesnice a její vlastnosti? Skeltr totiž nepatří mezi hráči tolik oblíbené mechanické klávesnice, nýbrž jde o klasickou membránovou konstrukci. Zatímco prakticky všechny testované mechaniky spoléhají na unifikovaný téměř až standardizovaný systém mechanických spínačů Cherry MX a jejich odvozenin, tak u membrán nic takového neexistuje. Co výrobce a model klávesnice, to potenciálně lehce jiné řešení konstrukce a tím pádem i jiné vlastnosti. Jak si v této oblasti vedl Roccat Skeltr, se samozřejmě dozvíte také!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama