Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy

Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy | Kapitola 5

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

24. 11. 2016 07:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Membránová, nebo mechanická? 4. Design, provedení a ergonomie
5. Speciální funkce 6. Software 7. NKRO 8. Závěr

Určitě jste to zažili – dáváte s kámoši hru, jdete na finálního bose. Je to zákon schválnosti, ale v tom nejtěžším momentu se na WhatsAppu začne dožadovat pozornosti přítelkyně. Do toho ještě telefon začne zvonit, volá matka! Co teď? Ignorovat nebo prohrát? Už nemusíte ani jedno – Roccat Skeltr to vyřeší.

Reklama

Inovací, které Roccat Skeltr přináší, je hned několik, proto si zaslouží i vlastní kapitolu. V úvodu jsme nastínili obecné možnosti, nyní se podíváme na detaily – jaké jsou výhody, nevýhody a celkově praktičnost.

Roccat Skeltr jako jedna klávesnice pro více zařízení

Tato funkce je jedna z těch nejvýznamnějších – umožňuje použít Skeltr jako vstupní bod do dvou zařízení. Jedno musí být připojeno přes USB a napájet klávesnici. Typicky to bude počítač, ale může jít i o tablet s OTG rozhraním – to dělá z klávesnice mimochodem docela zajímavou dokovací stanici pro tablet. Druhé zařízení je volitelné a spojení s ním je realizováno pomocí Bluetooth protokolu.

Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy
i Zdroj: PCTuning.cz

Párování je jednoduché, nevyžaduje žádnou složitou konfiguraci: na klávesnici podržíte tlačítko na přepínání mezi vstupy po dvě sekundy a v mobilu vyberete nalezené BT zařízení, okamžitě pak můžete začít psát. Tento způsob spojení jsme otestovali jak pod Androidem, tak Windows 10 a obojí proběhlo bez sebemenšího zaváhání. Nakonec mezi dvěma vstupy přepínáte dedikovaným tlačítkem na klávesnici. Přepnutí je prakticky okamžité.

Roccat Skeltr jako multimediální hub

Další zajímavou funkcí je agregace zvukových a hlasových funkcí. Určitě jste zaregistrovali, že některé klávesnice integrují jak USB hub, tak i prodloužení audio vstupu/výstupu. To většinou nedoporučujeme, jelikož extra konektory a kabely mohou znamenat rušení a pokles kvality analogového signálu.

Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy
i Zdroj: PCTuning.cz

Skeltr funguje jako prodlužka také, ale přináší i několik zajímavějších funkcí. Klávesnice má kromě dvou 3,5mm jacků pro připojení headsetu i 4pinový 3,5mm jack konektor pro připojení telefonu. Slouží k tomu přiložený kabel, který není nicméně nijak extra dlouhý.

Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy
i Zdroj: PCTuning.cz

Jakmile připojíte telefon tímto audio kabelem a váš headset skrze klávesnici, tak získáte dvě extra funkce. První z nich je možnost přepínat zdroj zvuku mezi PC a mobilem pomocí dedikované klávesy, ale také možnost přijímat hovory pomocí dalšího dedikovaného tlačítka – řídící komunikace je realizována pomocí čtvrtého vodiče audio kabelu. Většina mobilů tuto funkci podporu, některé s tím však trochu zápasí – typicky s Lumií býval problém.

Nevýhodou je, že je nutné připojit mobil audio kabelem, aby byla tato funkcionalita aktivována. Když už máte Bluetooth pro textový vstup, bylo by super, pokud by i audio mohlo jít skrze tento kanál. Další nevýhodou je, že několik kabelů a konektorů mezi zdrojem a cílem zvukového signálu na kvalitě nepřidává. Nakonec musíme i zmínit to, že přiložené kabely k audio a USB mají zahnuté konektory, a pokud je máte na mobilu blízko u sebe, tak oba kabely zároveň prostě nepřipojíte. Řešení je jednoduché, použít jiný audio a/nebo USB kabel.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama