Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy

Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy | Kapitola 7

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

24. 11. 2016 07:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Membránová, nebo mechanická? 4. Design, provedení a ergonomie
5. Speciální funkce 6. Software 7. NKRO 8. Závěr

Určitě jste to zažili – dáváte s kámoši hru, jdete na finálního bose. Je to zákon schválnosti, ale v tom nejtěžším momentu se na WhatsAppu začne dožadovat pozornosti přítelkyně. Do toho ještě telefon začne zvonit, volá matka! Co teď? Ignorovat nebo prohrát? Už nemusíte ani jedno – Roccat Skeltr to vyřeší.

Reklama

Dobrá herní klávesnice by měla mít vysoké číslo specifikace xKRO, ta nejlepší pak plné NKRO. O co jde? Klávesnice mohou mít problém se zaregistrováním více současných stisků několik kláves. Vychází to z jejich konstrukce, kdy jednotlivé klávesy nejsou připojeny individuálně ke kontroléru, nýbrž v rámci úspor a jednoduchosti technického řešení několik kláves sdílí aktivační signál (zjednodušeně řečeno). Pokud se pak pokusíte stisknout více kláves z takové skupiny, aktivujete úspěšně jen ten první.

Při psaní to nebývá problém, protože většinou stisknete pouze jednu klávesu, občas dvě zřídka tři a více. Navíc skupiny jsou navrženy tak, aby se obvyklá komba jako Ctr+Alt+Del atd. neblokovaly.

Problém mají ale hráči, kteří používají často i pět kláves najednou, navíc se tyto kombinace mohou lišit nejen mezi hrami ale i individuálním nastavením každého hráče. Výrobce klávesnice tak jen stěží dokáže optimalizovat signálovou mřížku tak, aby uspokojil každého. 5ešením je vysoké xKRO nebo ideálně NKRO, kde prostě můžete stisknout všechny klávesy najednou a všechny budou aktivovány. Samozřejmě nejde o to, mít všechny aktivní, ale tato vlastnost zajistí, že libovolná kombinace bude fungovat za všech okolností.

Když už jsme si řekli, k čemu je dobré mít NKRO a naopak, jaké jsou jeho nevýhody, tak jak je na tom Roccat Skeltr? Bohužel celkem špatně s ohledem na to, že by mělo jít o herní klávesnici. Nejnižší pozorovaný počet neblokujících se kláves byl během našeho testu 5, tudíž klávesnici řadíme do skupiny 5KRO. Na druhou stranu šlo o netradiční kombinace, zatímco ty standardní okolo šipek nebo WASD zvládaly více než 5KRO. K plnému NKRO má ale Skeltr hodně daleko.

Roccat Skeltr: klávesnice, co spojuje různé světy
i Zdroj: PCTuning.cz

K testování jsme použili software AquasKeyTest.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama