Shift 2: Unleashed — stále stejná grafika, ale vyšší HW nároky
Článek Shift 2: Unleashed — stále stejná grafika, ale vyšší HW nároky

Shift 2: Unleashed — stále stejná grafika, ale vyšší HW nároky

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

12. 4. 2011 03:00 61

Seznam kapitol

1. Engine z prvního Shiftu 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez vyhlazování 4. Výsledky GK včetně vyhlazování 5. Vliv procesoru na hru
6. Vliv nastavení na hru I 7. Vliv nastavení na hru II 8. Galerie in game screenshotů 9. Závěr

Realistický Shift znamenal v sérii Need for Speed menší odbočku z řady ryze arkádových závodů. S příchodem Hot Pursuit 2010 se vše vrátilo do původních kolejí. Na Shift se však nezapomnělo a nyní na trh dorazilo jeho pokračování s podtitulem Unleashed. Postavené je na stejném enginu, vypadá stejně, je však hardwarově náročnější.

Reklama
Reklama

Oficiální požadavky hry

Shift 2: Unleashed — stále stejná grafika, ale vyšší HW nároky

Minimální sestava
Procesor: Intel Core 2 Duo 2,0 GHz / AMD Athlon 64 X2 2,4 GHz
Operační paměť: 2 GB
Grafická karta: Nvidia GeForce řada 8 / ATI Radeon HD 3000
OS: Windows XP / Vista / 7

Plně podporované volanty
Logitech G27 Racing Wheel
Logitech G25 Racing Wheel
Logitech Driving Force GT
Logitech Formula Force EX
Logitech Driving Force
Logitech Driving Force EX
Logitech Driving Force RX
Logitech Driving Force Pro
Logitech MOMO Force
Logitech MOMO Racing
Thrustmaster RGT FFB Pro Clutch
Thrustmaster Ferrari GT Experience
Thrustmaster Ferrari 430
Fanatec Porsche 911 Turbo S

Ačkoliv se vizuální stránka hry subjektivně téměř nezměnila, jsou minimální nároky pokračování vyšší než u prvního dílu. Zatímco u něj minimální požadavky hovořily o dvoujádrovém procesoru Core 2 Duo na frekvenci 1,6 GHz, pro hraní Shift 2: Unleashed je potřeba stejný procesor na frekvenci alespoň 2 GHz. Dál je třeba dvojnásobného množství operační paměti (2 GB) a grafickou kartu na úrovni Nvidia GeForce 8 či ATI Radeon řady HD 3000. Vývojáři také zveřejnili seznam plně podporovaných volantů, zahrát byste si však měli i na volantech jiných značek.

Testovací sestava

Shift 2: Unleashed — stále stejná grafika, ale vyšší HW nároky

Hru jsem testoval na počítači s procesorem Intel Core i7 920, který jsem přetaktoval na 3,6 GHz. Počítač byl dále osazen trojicí 2GB DDR3 pamětí Kingston na frekvenci cca 1700 MHz, systémovým pevným diskem Western Digital VelociRaptor a to vše na desce MSI Big Bang Xpower. Všechny komponenty jsem napájel 650W zdrojem Corsair a k zobrazení jsem použil 27" LCD monitor Dell U2711.

K testovaní jsem použil sadu desíti grafických karet zahrnující modely od Nvidia GeForce GT 240 až po AMD Radeon HD 6970. Pro karty GeForce jsem použil ovladače GeForce 266.66, pro ATI Radeony pak Catalyst 11.3 WHQL. Oba ovladače byly v nejnovější WHQL verzi, novější či přesně určené pro Shift 2: Unleashed v době testování dostupné nebyly.

Metodika testování

Shift 2: Unleashed — stále stejná grafika, ale vyšší HW nároky

Shift 2: Unleashed nemá vestavěný benchmark, testoval jsem tak přímo hraním hry. Z vlastního měření jsem zjistil, že nejnáročnější na výkon počítače jsou noční závody, testoval jsem proto během nočního závodu na trati Alpental. Během měření jsem s vozem Seat Leon Cupra při pohledu z kamery za vozem zajel jedno kolo závodu, držel jsem se uprostřed startovního pole a fps jsem měřil pomocí programu Fraps.

Nastavení hry

Shift 2: Unleashed — stále stejná grafika, ale vyšší HW nároky

Testoval jsem s nejvyšším nastavením hry a to v režimu bez a se zapnutým vyhlazování hran. Vyhlazování lze zapnout přímo v menu hry a dobře funguje na kartách Nvidia GeForce i ATI Radeon.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning