SilentiumPC Armis AR7 TG RGB – vyšší liga s lidovou cenou
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek SilentiumPC Armis AR7 TG RGB – vyšší liga s lidovou cenou

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB – vyšší liga s lidovou cenou

Petr Kupský

Petr Kupský

10. 5. 2018 11:00 26

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Interiér – vnitřní uspořádání, ventilátory 5. Interiér – zadní prostor, filtry 6. Interiér – čelní I/O panel, kryty tunelu
7. Příklad montáže – deska 8. Příklad montáže – disky, zdroj 9. Příklad montáže – chladič, ventilátory 10. Příklad montáže – LED pásky 11. Hodnocení a závěr

Tato skříň střední třídy by se mohla stát prodejním trhákem. Její koncepce s bohatě dimenzovanými prostory, slušnou základní výbavou, kvalitním zpracováním a rozumnou cenou ji k tomu dává všechny předpoklady. Zkušenosti výrobce se promítly do několika šikovných detailů, bohužel to vyvažuje i pár zbytečných pochybení.

Reklama

Úvod

Polská společnost COOLING.PL Zdziech Sp.J. je v našich končinách známá především jako vlastník značky SilentiumPC. Pod touto značkou již od roku 2007 dodává na trh počítačové skříně, napájecí zdroje, chladiče procesorů a samostatné ventilátory. Krédem společnosti je návrh výrobků, které kombinují dokonalou funkčnost s nejlepším poměrem mezi kvalitou a cenou a současně s esteticky příjemným designem.

Na českém trhu se větší oblibě těší zejména chladiče procesorů a počítačové skříně, které zcela naplňují krédo společnosti. Jedná se tedy o cenově zajímavé výrobky se slušnou kvalitou a vysokou užitnou hodnotou. A jak toho výrobce dosáhl? Za vším stojí názor staré školy, že dobré produkty jsou samy klíčem k úspěchu. Žádný agresivní marketing, žádné všudypřítomné bannery a žádné silné slogany. Místo toho výrobce veškeré úsilí vynakládá na efektivní konstrukci a inteligentní snižování nákladů. Například pro balení výrobků nevyužívá nijak luxusní krabice nebo produkty neobsahují zbytečné věci, které nepotřebujeme, ale jen čistou podstatu funkčnosti za bezkonkurenční ceny.

Poslední věta předchozího odstavce tak úplně neplatí pro dnes testovaný model skříně SilentiumPC Armis AR7 TG RGB, jenž obsahuje i některé nadstandardní prvky, za něž si musíme mírně připlatit. Ale o tom si povíme až později.

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB – vyšší liga s lidovou cenou
i Zdroj: PCTuning.cz

Po dvanácti letech úspěšné historie firmy byl začátkem jara tohoto roku představen nový sjednocený styl značky SilentiumPC. Vizuální proměnou prošlo logo značky, balení produktů a webové stránky výrobce. Prvním produktem, který nový styl značky již plně využívá, je počítačová skříň střední třídy Armis AR7, jehož lépe vybavenou variantu s prosklenou bočnicí a RGB osvětlením si dnes představíme.

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB – vyšší liga s lidovou cenou
i Zdroj: PCTuning.cz

Křivky, použité v logu výrobce a také jako podklad potisku obalů jeho produktů, byly zřejmě inspirovány vývojovou vlnou značky SilentiumPC na obrázku výše.

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB

Výrobce podle svých slov moderně koncipovanou skříň SilentiumPC Armis AR7 TG RGB konstruoval se zaměřením na velmi účinné chlazení instalovaných komponent pomocí dobrého průchodu vzduchu prostorným interiérem. Již z výroby je proto skříň vybavená trojicí ventilátorů. Moderní koncepce nepostrádá prvky variability a nadstandardní výbavy. Konzervativní uživatele potěší přítomnost dvojice šachet pro montáž optické mechaniky.

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB – vyšší liga s lidovou cenou
i Zdroj: PCTuning.cz

Skříň SilentiumPC Armis AR7 je aktuálně k dispozici v jediném barevném provedení (černém) a ve dvou modelových variantách. Levnější varianta Armis AR7 má plechové bočnice po obou stranách skříně.

Dnes testovaná dražší varianta Armis AR7 TG RGB dostala celoplošnou bočnici z temperovaného skla, zadní ventilátor podsvícený pomocí RGB LED, dva přídavné pásky s LED a také osmiportový regulátor ventilátorů a RGB podsvícení.

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB
Velikostní kategorie skříně: Midi Tower
Rozměry (délka × šířka × výška): 508 × 243 × 518 mm
Barevné varianty: černá
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,8 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,8 mm, temperované sklo tl. 4 mm
Materiál čela: plast + kovová mřížka
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX
Počet pozic 5,25“: 2× externí
Počet pozic 3,5“: 2+1+1× interní
Počet pozic 2,5“: 3+3+2+1× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení: 360 mm nahoře, 360 mm vpředu, 140 mm vzadu
Pozice pro ventilátory: 3× 120/140 mm vpředu + 3× 120/140 mm nahoře + 1× 120/140 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 2× 120 mm vpředu + 1× 120 mm RGB vzadu (3pin FAN konektor)
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 180 mm
Maximální délka grafické karty: 420 mm
Hmotnost skříně: 9,83 kg
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama