Srovnání ebooků s podsvícením vyhrál outsider
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Srovnání ebooků s podsvícením vyhrál outsider

Srovnání ebooků s podsvícením vyhrál outsider | Kapitola 4

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

35

Seznam kapitol

1. Proč koupit ebook čtečku? 2. Amazon Kindle Paperwhite – rozžehnutí klasiky 3. Amazon Kindle Paperwhite – co nového? 4. Amazon Kindle Paperwhite – zhodnocení  5. Kobo Glo – jedna z levnějších 6. Kobo Glo – až příliš jednoduchý
7. Kobo Glo – zhodnocení 8. Bookeen Cybook Odyssey – jde to i jinak 9. Bookeen Cybook Odyssey – taky zabloudíme? 10. Booken Cybook Odyssey – zhodnocení 11. Který je ten pravý?

Pokud jste fanoušky čtení a už jste stačili nahradit klasické papírové knihy těmi elektronickými, nebo se na to teprve chystáte, určitě si přečtěte dnešní recenzi. V ní si představíme tři čtečky, které mimo jiné překvapí podsvícenými displeji s elektronickým inkoustem. Jsou komfortnější, univerzálnější a za dobrou cenu.

Reklama

To nejpodstatnější je samozřejmě samotné čtení. Po otevření knihy nám Kindle zahalí vrchní panel, aby čtení probíhalo nerušeně na celé obrazovce. Pouze na spodním okraji strany se nachází informativní lišta s poznámkami o postupu čtení dané knihy. Toto nastavení lze změnit, může se pak zobrazovat čas strávený čtením, procenta či třeba v jaké části knihy se nacházíte.

Srovnání ebooků s podsvícením vyhrál outsider
i Zdroj: PCTuning.cz

Co mě na zařízení, respektive na čtení, štve především je zapříčiněno absencí dříve běžných funkčních tlačítek návratu či vyvolání menu. Abychom vyvolali panel, je nutné klepnout k vrchnímu okraji, až poté se zobrazí panel, rozšířený o funkci přechodu na určitou stranu a změny velikosti písma. Abychom si například uložili záložku, je nutné vyvolat na panelu další menu a zde toto provést. Současně s uložením záložky jsou v tomhle rozšířeném menu umístěna nastavení orientace displeje při čtení, poznámky a popis knihy.

Srovnání ebooků s podsvícením vyhrál outsider
i Zdroj: PCTuning.cz

Samotné čtení je potom příjemnou záležitostí a to především díky velmi svižnému otáčení stránek a také díky rozsáhlým možnostem úpravy textu, jako je změna velikosti či stylu písma, či velikosti okrajů a řádkování. Toto však lze provést většinou jen u oficiálně podporovaných formátu a těmi jsou bohužel pouze PDF, MOBI, AZW, PRC a TXT. Nedočkáme se tedy podpory dnes tak populárních formátů jako je ePub a PDB. Prostoru k ukládání vašich knih a časopisů je k dispozici standardních 2 GB.

Srovnání ebooků s podsvícením vyhrál outsider
i Zdroj: PCTuning.cz

U většiny čteček jsem se setkal se špatným zobrazováním PDF souborů, které si přístroj prostě nedokáže nijak zformátovat, tudíž se špatně čtou, proto jsem byl udiven, že čtečka podporuje PDF čtení. Ale ani zde jsem se zázraku nedočkal, formátování PDF tedy zůstává stejné jako v počítači, takže nastavená velikost písma je většinou nečitelná. Text nelze zvětšit lze k němu jen zoomovat, což není příliš ideální, kvůli zakrytí okrajů při větším přiblížení.

Srovnání ebooků s podsvícením vyhrál outsider
i Zdroj: PCTuning.cz

Co podsvícenému Kindle vytknout? Především nevím, zda absolutní eliminace fyzických funkčních tlačítek, které většinou nikterak při čtení nepřekáží, je dobrým řešením. Rozhodně to poněkud zdržuje. Naopak z čeho jsem byl příjemně překvapen, je především velmi rychlá virtuální klávesnice, na níž se díky dobrému snímání dotykového vrstvy displeje píše dobře. Také Kindle Store od Amazonu lze považovat za velký klad, obchod je přehledný, obsáhlý a díky filtrům lze snadno knihy roztřídit.

Srovnání ebooků s podsvícením vyhrál outsider
i Zdroj: PCTuning.cz

Graf ceny produktu Amazon Kindle Paperwhite poskytuje server Heureka.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama