PCTuning Článek

Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon

Marek Vacovský
Marek Vacovský
1. 7. 2015 01:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvodní srovnání 2. Acer Iconia Tab 8 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 3. Acer Iconia Tab 8 – Zvuk a displej 4. Acer Iconia Tab 8 – Prostředí a dojmy z používání 5. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Kvalita zpracování, design a obsah balení 6. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Zvuk a displej 7. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Prostředí a dojmy z používání
8. Lenovo Tab S8-50 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 9. Lenovo Tab S8-50 – Zvuk a displej 10. Lenovo Tab S8-50 – Prostředí a dojmy z používání 11. Srovnání fotoaparátů 12. Srování výkonu 13. Volná paměť, výdrž, nabíjení 14. Zhodnocení a závěr

Poté, co jsme v posledních testech věnovali tabletům s Windows, se opět navracíme k Androidu. Na paškál jsme si tentokrát vzali tolik oblíbenou střední třídu. Zaměřili jsme se konkrétně na tablety s procesorem Bay Trail od Aceru, Asusu a Lenova. Jak si vedly a který za danou cenu nabízí nejlepší výbavu? 

Reklama
Reklama

Pokud bychom měli určit, kdo z výrobců nejvíce upravil vzhled Androidu 4.4 KitKat, na kterém všechny tablet běží, rozhodně by to bylo Lenovo. To, pro něj už typicky, odstranilo klasické menu s aplikacemi a všechny nainstalované aplikace se shromažďují na pohotovostních obrazovkách.

Lenovo i v tomto modelu spoléhá právě na silně upravenou, která se ocitá někde mezi iOSem a Androidem, samozřejmě se ale mnohem více podobá Androidu. Lenovo po vzoru Huawei a dalších, zcela vypustilo klasické menu, takže všechny aplikace se štosují přímo na plochu. Možnost přidávat widgety či sjednocovat aplikace do složek i další funkce známé z operačního systému Android zůstaly zachovány.

Naproti tomu například notifikační lišty neprošly téměř žádnou změnou. Jsou rozděleny na notifikační část a ovládací, kde jsou rychlé přepínače například pro Wi-Fi, Bluetooth nebo zvukové režimy a další. V případě, kdy chybí menu s aplikacemi, je důležitý také počet ploch, které můžete využít. Těch může být celkově až 18, takže se o nedostatek prostoru obávat rozhodně nemusíte. Cyklicky přecházet přitom mezi nimi možné není.

Samozřejmě se zastavíme i u předinstalovaných aplikací a nutno podotknout, že zde se Lenovo doopravdy vyřádilo. Začít můžeme například aplikací SHARE.it, jež slouží pro bezdrátové posílání obrázků, hudby a dalších multimediálních souborů. Další speciální aplikací jeSYNC.it – ta slouží pro zálohování vašich dat, kontaktů atp. do cloudu, případně i na kartu microSD. Dále tu máme aplikaci Security HD, což je antivirus, který mimochodem umí blokovat reklamy a různé pluginy. Nabízí se i navigační systémRoute 66, webový prohlížečUCBrowser, aplikace pro čtení knihtxtrneboWPS Officemanažer, který supluje funkčnost aplikací pro práci se soubory. Dále je k dispozici i aplikace Clone.it pro snadné sdílení multimediálních souborů mezi zařízeními.

Celkově lze prostředí hodnotit velmi dobře – je plynulé a po čas testování jsme nezažili ani jeden pád systému. Dokonce jsme už v systému nenašli anglické (ani čínské prvky), které byly u Lenova jakousi specialitou…

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning