PCTuning Článek

Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon

Marek Vacovský
Marek Vacovský
1. 7. 2015 03:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvodní srovnání 2. Acer Iconia Tab 8 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 3. Acer Iconia Tab 8 – Zvuk a displej 4. Acer Iconia Tab 8 – Prostředí a dojmy z používání 5. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Kvalita zpracování, design a obsah balení 6. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Zvuk a displej 7. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Prostředí a dojmy z používání
8. Lenovo Tab S8-50 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 9. Lenovo Tab S8-50 – Zvuk a displej 10. Lenovo Tab S8-50 – Prostředí a dojmy z používání 11. Srovnání fotoaparátů 12. Srování výkonu 13. Volná paměť, výdrž, nabíjení 14. Zhodnocení a závěr

Poté, co jsme v posledních testech věnovali tabletům s Windows, se opět navracíme k Androidu. Na paškál jsme si tentokrát vzali tolik oblíbenou střední třídu. Zaměřili jsme se konkrétně na tablety s procesorem Bay Trail od Aceru, Asusu a Lenova. Jak si vedly a který za danou cenu nabízí nejlepší výbavu? 

Reklama
Reklama

Displej

Lenovo nabízí parametrově shodný displej s Acerem. To znamená rozlišení 1 920 × 1 200 pixelů (283 pixelů na palec) a IPS technologii, která spojuje celou trojici. Displej Lenova je podle nás však nejlepší – má výborné pozorovací úhly i perfektní čitelnost na slunci, se kterou souvisí vyšší úroveň jasu než u zbylé konkurence.

Ani zde výrobce neuvádí, zda displej kryje nějaké ochranné sklo, ovšem vzhledem k tomu, že i po cca měsíčním testování je displej stále v dokonalé formě, se dá tušit, že ano. Displej se ani zbytečně neupatlá, takže pochválit lze i oleofobní vrstvu.

Pokud srovnáme displeje všech tří novinek vedle sebe – nejvíce se ním líbí Lenovo, které vede po stránce jasu, rozlišení (společně s Acerem) i pozorovacích úhlů. Všechny tři panely jsou však velmi kvalitní a upřímně řečeno bez hledání pixelů zblízka byste asi jen těžko poznali, že má Asus „jen“ HD displej.

Zvuk

Stereo reproduktory, které jsou umístěny na čelní straně, hrají na tablety poměrně solidně. Z celé trojice jsou  nejhlasitější a i kvalitou nejdál. Dokonce nepostrádají ani jakýsi náznak basové složky, což je v dané cenové relaci relativně unikum.

Situace se navíc logo ještě zlepší po připojení sluchátek do 3,5mm konektoru jack. Pak už není co vytýkat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning