PCTuning Článek

Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon

Marek Vacovský
Marek Vacovský
1. 7. 2015 03:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvodní srovnání 2. Acer Iconia Tab 8 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 3. Acer Iconia Tab 8 – Zvuk a displej 4. Acer Iconia Tab 8 – Prostředí a dojmy z používání 5. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Kvalita zpracování, design a obsah balení 6. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Zvuk a displej 7. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Prostředí a dojmy z používání
8. Lenovo Tab S8-50 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 9. Lenovo Tab S8-50 – Zvuk a displej 10. Lenovo Tab S8-50 – Prostředí a dojmy z používání 11. Srovnání fotoaparátů 12. Srování výkonu 13. Volná paměť, výdrž, nabíjení 14. Zhodnocení a závěr

Poté, co jsme v posledních testech věnovali tabletům s Windows, se opět navracíme k Androidu. Na paškál jsme si tentokrát vzali tolik oblíbenou střední třídu. Zaměřili jsme se konkrétně na tablety s procesorem Bay Trail od Aceru, Asusu a Lenova. Jak si vedly a který za danou cenu nabízí nejlepší výbavu? 

Reklama
Reklama

Kvalita zpracování a design

Designově se MeMO Pad 8 rozhodně povedl. Sice je celý vyrobený z plastu, ale dílenské zpracování je na vysoké úrovni a design se nám subjektivně též líbil, a to především díky zlatému proužku, který lemuje tablet. Žádné designové výstřelky, které Asus občas umí (například tablet ve tvaru dámského psaníčka) se nekonaly. Rozměry přístroje činí standardních 211,7 × 124,9 × 8,8 mm a hmotnost 320 gramů.

Na přední straně toho kromě displeje moc nenajdeme, je tu logo Asusu a webkamera pro videohovory. Bohužel chybí čidlo pro regulaci jasu, takže ten si budete muset regulovat manuálně.

Ani zadní strana není ničím výjimečná – je vyrobena z plastu se speciální povrchovou úpravou, díky které se na ní nezachytávají otisky prstů ani nečistoty. Je doopravdy velmi praktická a přitom ani na pohled nepůsobí nijak odpudivě. Na zadní straně je přitom umístěna čočka zadního fotoaparát (v levém horním rohu), vyryté logo Asusu a „Intel inside“, samozřejmě nechybí v dolní části ani informace o baterii.

Přesouváme se na boky přístroje a začneme hned pravou stranou, ke které máme výtku. Oproti běžnému rozložení tlačítek jsou ty u Asusu otočena – to znamená, že regulátor hlasitosti je umístěn nad tlačítkem power. To nám dělalo vcelku velké potíže, neboť při zapínání/probouzení tabletu jsme se neustále přemačkávali. Tlačítka jsou navíc na náš vkus až příliš zapuštěna, takže se nedají mačkat s takovou jistotou, jaká by byla potřeba. Naproti, tedy na levé straně, se pak nachází nezakrytovaný slot na paměťové karty (až 64 GB), ve kterém karty drží pevně a nemusíte se tak obávat jejich ztracení.

Veškerá konektorová výbava (3,5mm jack a microUSB port s podporou USB OTG) se pak nachází na hraně horní. Bohužel tak chybí HDMI výstup, jehož absence poměrně zamrzí.

Celkově ale nelze mít ke kvalitě konstrukce větších výtek. Nikde nic nevrže, neprohýbá se a jediným větším negativem je absence HDMI, i když za danou cenu se možná dá ještě pochopit.

Obsah balení

  • tablet
  • manuály
  • USB kabel
  • koncovka nabíječky
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning