PCTuning Článek

Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon

Marek Vacovský
Marek Vacovský
1. 7. 2015 01:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvodní srovnání 2. Acer Iconia Tab 8 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 3. Acer Iconia Tab 8 – Zvuk a displej 4. Acer Iconia Tab 8 – Prostředí a dojmy z používání 5. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Kvalita zpracování, design a obsah balení 6. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Zvuk a displej 7. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Prostředí a dojmy z používání
8. Lenovo Tab S8-50 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 9. Lenovo Tab S8-50 – Zvuk a displej 10. Lenovo Tab S8-50 – Prostředí a dojmy z používání 11. Srovnání fotoaparátů 12. Srování výkonu 13. Volná paměť, výdrž, nabíjení 14. Zhodnocení a závěr

Poté, co jsme v posledních testech věnovali tabletům s Windows, se opět navracíme k Androidu. Na paškál jsme si tentokrát vzali tolik oblíbenou střední třídu. Zaměřili jsme se konkrétně na tablety s procesorem Bay Trail od Aceru, Asusu a Lenova. Jak si vedly a který za danou cenu nabízí nejlepší výbavu? 

Reklama
Reklama

Displej

Ačkoli papírově v této disciplíně Asus za konkurencí výrazně zaostává, v reálu se ničeho obávat nemusíte. HD rozlišení (1 280 × 720 pixelů) sice není na papíru zajímavou hodnotou, ovšem když nebudete displej pitvat z blízkosti, je jeho panel naprosto dostačující. Na první pohled nepoznáte rozdíl mezi ním a konkurencí, takže jemnost 172 ppi naprosto stačí. IPS technologie je pak zárukou kvalitních pozorovacích úhlů i dobré čitelnosti na slunci.

Kromě toho můžeme zmínit absenci čidla pro automatickou regulaci jasu, takže se musíte spolehnout sami na sebe. O krycím skle se opět Asus nezmiňuje, ale jde konstatovat, že je stejně kvalitní jako u tabletů Lenovo a Acer. I přes papírově nejhorší parametry tak nijak zvlášť Asus za konkurencí nezaostává.

Pokud srovnáme displeje všech tří novinek vedle sebe – nejvíce se ním líbí Lenovo, které vede po stránce jasu, rozlišení (společně s Acerem) i pozorovacích úhlů. Všechny tři panely jsou však velmi kvalitní a upřímně řečeno bez hledání pixelů zblízka byste asi jen těžko poznali, že Asus má „jen“ HD displej. Proto jej nepovažujeme za negativum. 

Zvuk

Pokud u Aceru mluvili o tom, že je jeho reproduktor tichý, u Asusu platí podobné, i když v přímém porovnání si vede o něco lépe. Součástí softwaru jsou přitom i různé vychytávky pro ovlivnění zvuku (například nastavení toho, zda právě sledujete film, posloucháte hudbu a podobně) a dokonce nechybí certifikace SonicMaster, výslednou zvukovou kvalitu lze hodnotit jako průměrnou – bohužel totiž chybí detaily a o basech se nemá cenu ani bavit.

Po připojení sluchátek do 3,5mm jack konektoru pak dojde k rapidnímu nárůstu kvality, jak se dalo očekávat. Samozřejmě velmi záleží na tom, jaká sluchátka použijete.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning