Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon
PCTuning Článek

Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon

Marek Vacovský

Marek Vacovský

1. 7. 2015 03:00 14

Seznam kapitol

1. Úvodní srovnání 2. Acer Iconia Tab 8 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 3. Acer Iconia Tab 8 – Zvuk a displej 4. Acer Iconia Tab 8 – Prostředí a dojmy z používání 5. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Kvalita zpracování, design a obsah balení 6. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Zvuk a displej 7. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Prostředí a dojmy z používání
8. Lenovo Tab S8-50 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 9. Lenovo Tab S8-50 – Zvuk a displej 10. Lenovo Tab S8-50 – Prostředí a dojmy z používání 11. Srovnání fotoaparátů 12. Srování výkonu 13. Volná paměť, výdrž, nabíjení 14. Zhodnocení a závěr

Poté, co jsme v posledních testech věnovali tabletům s Windows, se opět navracíme k Androidu. Na paškál jsme si tentokrát vzali tolik oblíbenou střední třídu. Zaměřili jsme se konkrétně na tablety s procesorem Bay Trail od Aceru, Asusu a Lenova. Jak si vedly a který za danou cenu nabízí nejlepší výbavu? 

Reklama
Reklama

Prostředí zde stejně jako u konkurence zastřešuje Android ve verzi 4.4.2 KitKat s masivní grafickou nadstavbou ZenUI, která se nám během používání poměrně zalíbila. Jak kvůli dobré optimalizaci, tak i různým vylepšením, jako je například nádherný widget kalendáře na zamykací obrazovce. Celkově přitom nadstavba působí modernějším dojmem než KitKat samotný a poměrně se podobá Lollipopu.

Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon

Kromě designu se ale prostředí tabletu nijak zásadně neliší od čistého Androidu – k dispozici tak máte klasické menu aplikací a pohotovostní obrazovky (ty jsou tři, jejich počet nelze ovlivnit, a jde mezi nimi cyklicky přecházet). Notifikační lišta je rozdělena na dvě části – v levé se nachází právě notifikace, v pravé pak rychlé přepínače (graficky opět výrazně přepracované) – k čemu slouží, si můžete prohlédnout na screenu níže.

Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon

Asus si kromě úpravy vzhledu dal záležet také na aplikační výbavě, která je až nezvykle bohatá. Už v základu totiž dostanete vlastně vše, co můžete k používání tabletu potřebovat. Zaměříme se ale na aplikace, které jinde nenajdete a které jsou tak součástí pouze tabletů Asus.

Seznam „exkluzivních“ aplikací:

 • Party link – umožňuje automatické sdílení fotografií s vybranou skupinou uživatelů.
 • PC Link – zrcadlení multimediální obsahu na PC či SmartTV
 • Splendid – nastavení teploty barev displeje
 • Super Note – aplikace pro tvorbu ručně psaných poznámek
 • Whats Next – widget kalendáře
 • WebStorage – cloudové úložiště (5 GB zdarma)
 • Share Link – přenášení souborů, ke kterému není potřeba Wi-Fi ani mobilní připojení (přes Bluetooth)
 • My Asus – podpora pro uživatele
 • Průvodce hudbou – možnost nastavení různých hudebních profilů
 • Rychlé sdělení – pro tvoření rychlých a krátkých poznámek
 • Asus Story – tvoření různých alb z vašich fotografií, obrázků, atp.

Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon

Prostředí je přitom ukázkově plynulé a Asus můžeme jen pochválit. Nám se sice tak obrovské množství předinstalovaných aplikací, které někdy zbytečně zabírají místo v interní paměti, nelíbilo, ovšem to už je na konkrétních uživatelích.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning