PCTuning Článek

Tablety s Androidem a Bay Trail: přeborníci v poměru cena/výkon

Marek Vacovský
Marek Vacovský
1. 7. 2015 01:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvodní srovnání 2. Acer Iconia Tab 8 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 3. Acer Iconia Tab 8 – Zvuk a displej 4. Acer Iconia Tab 8 – Prostředí a dojmy z používání 5. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Kvalita zpracování, design a obsah balení 6. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Zvuk a displej 7. Asus MeMO Pad 8 ME181CX – Prostředí a dojmy z používání
8. Lenovo Tab S8-50 – Kvalita zpracování, design a obsah balení 9. Lenovo Tab S8-50 – Zvuk a displej 10. Lenovo Tab S8-50 – Prostředí a dojmy z používání 11. Srovnání fotoaparátů 12. Srování výkonu 13. Volná paměť, výdrž, nabíjení 14. Zhodnocení a závěr

Poté, co jsme v posledních testech věnovali tabletům s Windows, se opět navracíme k Androidu. Na paškál jsme si tentokrát vzali tolik oblíbenou střední třídu. Zaměřili jsme se konkrétně na tablety s procesorem Bay Trail od Aceru, Asusu a Lenova. Jak si vedly a který za danou cenu nabízí nejlepší výbavu? 

Reklama
Reklama

Kvalita zpracování a design

Lenovo už po vybalení působí rozhodně nejatraktivnějším dojmem. Může za to jak kvalitní zpracování (i když je tablet z plastu), tak především moderní hranatý design a také mimořádně tenká konstrukce (jen 7,9 mm). Celkové rozměry přitom činí 209,8 × 123,8 × 7,9 mm a hmotnost pouhých 299 gramů. Jak se tedy můžete přesvědčit, rozměrově i hmotnostně je tam tablet z dnešní trojice též nejlépe.

Jak už jsme uvedli, přední strana zaujme, na tablety, doopravdy tenkými rámečky (tedy až na ten spodní, který by nějaké to ztenčení ještě určitě snesl, na druhou se ale díky němu tablet lépe drží. Kromě displeje se na přední straně nachází stříbrné logo Lenova a webkamera. V dolní a horní části jsou pak naproti sobě umístěny ještě reproduktory. Čidlo pro automatickou regulaci jasu opět chybí.

Zadní strana je též plastová a bohužel velmi náchylná na zachytávání otisků prstů a nečistot celkově. Nachází se na ní logo Lenova a nezbytné informace o tabletu. Na rozdíl od Asusu a Aceru se však jedná o samolepky, které můžete snadno sloupnout, což opět kvitujeme s povděkem. Do zadní strany pak lehce zasahuje krytka slotu na paměťové karty (max. 64 GB) a v levém horním rohu najdeme čočku fotoaparát dokonce s přisvětlovací LED diodou.

Přesouváme se tradičně na boky, začneme pravým, kde jsou tlačítka pro regulaci hlasitosti a zapnutí a vypnutí (obě pěkně stříbrná), ke kterým nemáme výtek. Na dolní hraně je pak microUSB konektor s podporou funkce USB OTG.

Levá strana je prázdná a na horní se nachází 3,5mm jack. Všimnout si tak můžete, že bohužel chybí microHDMI výstup.

Až na absenci microHDMI a záda, která jsou náchylná na otisky prstů, však musíme jen chválit. Co do designu a kvality konstrukce se totiž mají ostatní od tohoto modelu co učit. Z estetického hlediska rozhodně jeden z nejhezčích tabletů, který se nám dostal pod ruce.

Obsah balení

  • tablet
  • manuál
  • USB kabel
  • koncovka nabíječky
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning