Test GeForce RTX 4080 Founders Edition:  Výkon a  efektivita nové generace
i Zdroj: Pctuning
Grafické karty Článek Test GeForce RTX 4080 Founders Edition: Výkon a efektivita nové generace

Test GeForce RTX 4080 Founders Edition: Výkon a efektivita nové generace | Kapitola 14

Adam Vágner

Adam Vágner

15. 11. 2022 15:30 24

Seznam kapitol

1. GeForce RTX 4080: představení a parametry 2. Konstrukce karty, konektory 3. Testovací sestava 4. Crysis 3 Remastered, Cyberpunk 2077 5. F1 22 6. Far Cry 6, GTA V 7. Metro Exodus Enhanced Edition, Red Dead Redemption 2 8. Witcher 3, World of Tanks
9. Blender Benchmark, Luxmark, Vray 5 benchmark 10. Boost v F1 22 (performance) 11. Boost v Metro Exodus (performance) 12. Boost ve World of Tanks (performance) 13. Spotřeba, teploty, hlučnost 14. Otáčky ventilátorů, hlučnost 15. Závěr

Nvidia zítra uvádí do prodeje druhý model s novou architekturou Ada Lovelace – RTX 4080. Cena není zrovna lidová, ale ani tak špatná na kartu, s výrazným odstupem překonává špičkový model RTX 3090 Ti při výrazně lepší spotřebě, provozních vlastnostech i výbavě.

Reklama

Nejvyšší otáčky ventilátorů chladiče, BIOS použitý pro testy výkonu

Hlučnost

Naměřené hlučnosti nejsou přímo srovnatelné s kartami měřenými před říjnem 2022. U nich jsem měl hlukoměr hodně blízko ke grafikám kvůli měření hlučnosti ventilátorů bez zátěže. Dnes už není na devatenácti z dvaceti karet bez zátěže co měřit, protože mají pasivní chlazení, proto jsem jej posunul o pár centimetrů dál. Naměřené hodnoty jsou tedy o 1 dBA nižší, než bych naměřil dřív s hlukoměrem blíže ke kartě.

Protože se hlučnost ventilátorů mění v závislosti na teplotě čipu, jde zhruba o nejvyšší hodnotu naměřenou během celé zátěže. Jenom v případě špiček, k nimž dojde jednou zpočátku a už se neopakují (například pár sekund po spuštění zátěže, kdy se otáčky ventilátorů rozběhnou na vyšší hodnotu, ale pak už dlouhodobě běží níže) vynechávám úvodní špičku a beru až horní hladinu otáček v dlouhodobé zátěži.

Hlučnost, BIOS použitý pro testy výkonu

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning