Test HTC Vive Pro Wireless: Hraní VR bez kabelů
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Test HTC Vive Pro Wireless: Hraní VR bez kabelů

Test HTC Vive Pro Wireless: Hraní VR bez kabelů | Kapitola 8

Z. Obermaier

Z. Obermaier

17. 12. 2018 03:00 21

Seznam kapitol

1. HTC Vive Pro Wireless adaptér 2. HTC Vive Pro – představení 3. Montáž HTC Wireless adaptéru 4. Nastavení HTC Vive Pro s adaptérem
5. Problémy s kartou Nvidia RTX 6. Výdrž a kvalita přenosu obrazu 7. Co si zahrát v roce 2018/2019 8. Závěr

Na bezdrátový modul k HTC Vive Pro čekáme roky, a konečně jsme se dočkali. Podívejme se, jak se hraje ve virtuální realitě na RTX 2080 Ti s bezdrátovou sadou HTC Vive Pro, kompletně bez otravných kabelů. Dojem je skvělý, jde o největší pokrok, ke kterému ve VR od jejího nástupu na trh došlo. Neobejde se to ale zatím bez problémů. 

Reklama

Závěr

Test HTC Vive Pro Wireless: Hraní VR bez kabelů
i Zdroj: PCTuning.cz

Uvedení Wireless adaptéru je největší pokrok VR hraní. Hned za ním je letošním HTC Vive Pro s vyšším rozlišením displejů. Společně tyto dvě komponenty tvoří nejlepší herní VR set na trhu. Na bezdrátový přenos čekají všichni VR hráči od začátku VR hraní, a reálný produkt se povedl.

Přijímací anténa je lehká, snadno se na brýle instaluje a nijak vás nebude obtěžovat. Problém může být vyšší zahřívání, ale kdo by sahal během hraní na anténu, že? Opravdový problém je pouze akumulátor. Jeho kapacita je maximálně 2 a půl hodiny hraní. Potom ho musíte 6 hodin nabíjet. HTC vyrábí mobilní telefony, mohli tedy vyrobit baterii s rychlým nabitím do poloviny a pak pozvolným dobitím, jako to mají mobily. Možná se dočkáme nějaké inovované verze. VR hráč, který to bere vážně, musí mít dnes baterie dvě, aby je mohl střídat.

Samotná instalace je také jednoduchá. Kartu dá do počítače každý, navíc ušetříme propojování Link Boxu s počítačem, ten už totiž není potřeba. Škoda jen, že toto řešení nelze použít na notebooku. Leda snad přes nějaký externí VGA box. Možná časem HTC uvede i něco pro mobilní VR hráče. Celkově je bezdrátová sada a její instalace jednoduchá a rychlá.

To hlavní je herní dojem a ten je veskrze pozitivní. Rozdíl v kvalitě obrazu není bez kabelu a s kabelem žádný. Také vyšší latence nejsou poznat, vše reaguje stejně rychle jako s kabelem. Použitelná vzdálenost je určitě deset metrů od vysílače, což je solidní i pro venkovní hraní. S bezdrátem vás ale čeká to hlavní, svoboda pohybu. Za ten pocit a možnosti hraní stojí i ta přemrštěná cena.

Pokud máte HTC Vive Pro, bude vás stát bezdrátová sada 11 000 Kč. Se starším Vive o dva tisíce méně. To je dost, velkou část z toho zřejmě tvoří poplatky Intelu, který vytvořil WiGig čip pro VR na míru. Jestli jste hráči VR a stojí vám svoboda pohybu za tyto peníze, nechám na vás. Já osobně bych ale už HTC VIve s kabelem nechtěl, svoboda pohybu je nebezpečně návyková.

Test HTC Vive Pro Wireless: Hraní VR bez kabelů
i Zdroj: PCTuning.cz

Test HTC Vive Pro Wireless: Hraní VR bez kabelů
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejvyšší ocenění za největší přínos hraní ve VR od jeho vzniku

Test HTC Vive Pro Wireless: Hraní VR bez kabelů
i Zdroj: PCTuning.cz

Za poskytnutí setu děkujeme HTC

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama