Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Článek Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Jakub Mokříš

Jakub Mokříš

12. 6. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Genius Slimstar 8005 – designovka do kanceláře 2. Genius Slimstar 8005: klávesnice 3. Genius Slimstar 8008 – design před funkčností 4. Genius Slimstar 8008: klávesnice 5. HP Wireless Desktop Combo C2710 – průměr
6. HP Wireless Desktop Combo C2710: klávesnice 7. Cherry DW5100: klávesnice 8. Logitech MK235 – lehký a přenosný 9. Logitech MK235: klávesnice

Dnešní recenze by měla pokrýt pár nejzajímavějších modelů bezdrátových setů klávesnic a myší. Naším požadavkem byla především cena do 1000 Kč. Nečekejte tedy žádné nálože desítek multimediálních tlačítek u myší herní senzory. V testu jsou sady klávesnic a myší zaměřené převážně na kancelářskou práci, případně pro domácnost.

Reklama
Reklama

Genius Slimstar 8008 – myš

Druhým zajímavým setem v našem testu je Genius Slimstar 8008. Balení nebylo žádným překvapením, jako u ostatních je to klasická krabice z kartonu. Ta obsahuje nad rámec očekávaných periferií to, co u ostatních výrobců – dvě AAA baterie pro provoz klávesnice a jednu AA, která bude napájet myš. A abych zachoval pořadí, tak se opět prvně budu věnovat právě jí.

Design mě trošku překvapil; zadní část je z lesklého, černého plastu, ale oblast tlačítek je z plastu, který jakoby napodobuje kartáčovaný kov. A to nejen vzhledem, ale i texturou povrchu. Díky jemným rýhám, nebo chcete-li vroubkům, je povrch příjemně hrubý a prsty po něm nekloužou. Černou barvu pak rozbíjí jen logo výrobce umístěné tradičně na „dlaňové části“ myšky. Musím dodat, že lesklá část dost přitahuje otisky prstů.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Tvarově mi přišel tenhle hlodavec poměrně univerzální. Sice nevyplnil moji velkou dlaň, ale i přesto se držel pohodlně i při delší práci. To bude zčásti způsobeno i poměrně výraznou výškou, díky které je hřbet myšky neustále v kontaktu s dlaní. Co mě potěšilo ze všeho nejvíce, však bylo kolečko. To je příjemně pogumované, s vroubky a po obvodu není zakulacené tak jako u konkurence. Jeho chod je pak velice jistý, tichý a plynulý. Za tohle si Genius zaslouží jednoznačnou pochvalu.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Optický senzor už dopředu vylučuje použití myšky na skleněném stole. Problémy jsem zaznamenal i na lesklých površích, na podložce nebo dřevěném stole pak ovšem fungoval korektně.

Tlačítka mají příjemný chod a nepříliš hlučné mikrospínače. Škoda ale, že výrobce byl skoupý na jejich počet, v dnešní době už bych u bezdrátových setů i v této cenové kategorii očekával minimálně jedno další, programovatelné, které umí dost usnadnit používání webových prohlížečů.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Na spodní straně je potom už tradičně, společně se senzorem, přepínač ON/OFF a krytka baterie. Za samozřejmost již v roce 2018 považuji přítomnost jakéhosi „slotu“, do kterého lze zasunout USB přijímač, aby se při přenášení neztratil.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning