Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Článek Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Jakub Mokříš

Jakub Mokříš

12. 6. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Genius Slimstar 8005 – designovka do kanceláře 2. Genius Slimstar 8005: klávesnice 3. Genius Slimstar 8008 – design před funkčností 4. Genius Slimstar 8008: klávesnice 5. HP Wireless Desktop Combo C2710 – průměr
6. HP Wireless Desktop Combo C2710: klávesnice 7. Cherry DW5100: klávesnice 8. Logitech MK235 – lehký a přenosný 9. Logitech MK235: klávesnice

Dnešní recenze by měla pokrýt pár nejzajímavějších modelů bezdrátových setů klávesnic a myší. Naším požadavkem byla především cena do 1000 Kč. Nečekejte tedy žádné nálože desítek multimediálních tlačítek u myší herní senzory. V testu jsou sady klávesnic a myší zaměřené převážně na kancelářskou práci, případně pro domácnost.

Reklama
Reklama

Logitech MK235 – myš

Posledním v pořadí bude švýcarský výrobce Logitech, jehož set je jak balením, tak provedením samotného hardware ze všech nejkompaktnější. Jinak je v krabici přítomen Unifying přijímač a jedna AA baterie do myši a dvě AAA do klávesnice.

Pro pořádek opět začnu myškou M170, která se dá zakoupit i samostatně. V tomto případě mám dobrou zprávu pro leváky, neboť je hlodavec symetrický. Jednoduchý design a kombinace matných plastů v černé a šedé barvě dělají vcelku elegantní dojem. Logo výrobce na hřbetu není vyvedeno barevně ani nijak jinak zvýrazněno. Na bocích je jemné zdrsnění v pravidelném vzoru, které se jakoby vytrácí směrem k zadní části. Celkově je myška drobná a poslouží tak lépe spíše uživatelům, co ji budou přenášet společně s laptopem. Výškově také není nijak výrazná a při pohledu z boku tvarem připomíná oblázek.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

I přes symetrický tvar neutrpěla ergonomie. Při práci jsem rozhodně neměl pocit nějakého nepohodlí, či ergonomických přešlapů, tohle si v Logitechu ohlídali skutečně dobře. Co už bohužel designéři vynechali, jsou tlačítka pro pohyb v prohlížeči, která dokáží skutečně zpříjemnit práci. Šetřilo se i na kolečku, které není vyklápěcí do stran a jehož povrch není klasicky gumový, jak je zvykem, ale je celé z plastu. Má sice hladký chod, ale krokování není příliš jisté. Kolečko je téměř neslyšné, tlačítka nemají sice takový ten typický „klikací“ zvuk, ale hlasitostí nijak nevybočují z normy.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Snímač je optický a jeho rozlišení je 1000dpi. Na podložce i ploše dřevěného stolu fungoval skvěle, práci na lesklejším povrchu zvládal také, na skle už to bylo ale bez šance. Pokud po něm nebudete chtít moc, tak i na přesnější práci poslouží dobře. Jeho rozlišení bohužel nejde změnit a to ani pomocí nějakého přepínače na těle myši, tak ani v obslužném software. Spodní strana myši ukáže nepřekvapivě zapínací tlačítko, optiku senzoru a velký kryt na jednu baterii, pod který se dá schovat i USB přijímač. Myš nemá bohužel žádnou kontrolku, která by signalizovala brzké vybití baterie.

K myši se dá stáhnout program Logitech Options. Ten však neumožňuje již zmíněnou možnost změny rozlišení. Je možné akorát prohodit funkci hlavních tlačítek a přiřadit nějakou specifickou funkci stisknutí kolečka, jako například spuštění kalkulačky, zavření aktuálního okna anebo pohyb vpřed či zpět v prohlížeči. Dále lze ještě prohodit směr scrollování kolečkem a zapnout či vypnout „smooth scrolling“, což je funkce, která mi připadala spíše otravná a zbytečně zpomalovala při pohybu delším textem.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Celkově je myška povedená, ale nesmíte chtít víc, než základní funkce. Absence tlačítek a vyloženě levné provedení kolečka vyvažuje na druhé straně povedený design jak z hlediska estetického, tak ergonomického. Obslužný software nepřináší běžnému uživateli žádné zásadní možnosti navíc, takže ani nevidím důvod k jeho případné instalaci. Dodám ještě, že na jednu AA baterii má myš vydržet zhruba rok provozu.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning