Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Článek Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Jakub Mokříš

Jakub Mokříš

12. 6. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Genius Slimstar 8005 – designovka do kanceláře 2. Genius Slimstar 8005: klávesnice 3. Genius Slimstar 8008 – design před funkčností 4. Genius Slimstar 8008: klávesnice 5. HP Wireless Desktop Combo C2710 – průměr
6. HP Wireless Desktop Combo C2710: klávesnice 7. Cherry DW5100: klávesnice 8. Logitech MK235 – lehký a přenosný 9. Logitech MK235: klávesnice

Dnešní recenze by měla pokrýt pár nejzajímavějších modelů bezdrátových setů klávesnic a myší. Naším požadavkem byla především cena do 1000 Kč. Nečekejte tedy žádné nálože desítek multimediálních tlačítek u myší herní senzory. V testu jsou sady klávesnic a myší zaměřené převážně na kancelářskou práci, případně pro domácnost.

Reklama
Reklama

Jak jsem byl z myšky poměrně nadšený, tak u klávesnice budu bohužel dost kritizovat. Designově na první pohled upoutá zajímavými tlačítky, která mají dost zaoblené rohy a jsou lehce prohnutá směrem dovnitř.

To mi však nepřišlo příliš šťastné z hlediska komfortu psaní. Někomu to možná bude vyhovovat, ale já jsem nebyl schopen psát bez překlepů a celkově jsem se musel více při psaní více koncentrovat, aby prsty našly ten správný znak. Spoustě lidí asi nebude vyhovovat jednořádkový Enter.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Klávesa „Fn“ ve spodním řádku potom napovídá přítomnost multimediálních funkcí. Ty jsou, opět tradičně, přítomny v „F“ řadě, kde zdvojují funkčnost kláves F2–F4 a potom F6–F8. Dokáží ovládat hlasitost a přehrávání videa. V softwaru SmartGenius, který se dá stáhnout z webu výrobce k tomuto setu, se však dají nastavit všechna „efka.“ Je možné na ně nastavit kombinaci kláves, start aplikace, případně rovnou načtení nějaké webové stránky v prohlížeči. V pravém horním rohu je potom kontrolka signalizující případné blížící se vybití baterie.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

 Materiál klávesnice je klasicky plast, který na klávesách není ničím speciální, její tělo je pak jakoby jemně vroubkované, což je příjemné na omak. Klávesnice na rozdíl od myši nepřitahuje otisky prstů. Ze spodní strany je pak krytka baterií a jedna zvláštnost – žádné vyklápěcí nožičky. To nevidím nutně jako negativum, ale pokud píšete rádi na klávesnici „na plocho“ tak tady asi moc nepochodíte, protože místo nožiček je prostě vyprofilovaný plast a klávesnice se tedy na stole svažuje směrem k uživateli.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Když to shrnu, tak se jedná o set, který mě potěšil především tou „myší“ částí. Ta se, až na přítomnost pouhých dvou tlačítek, opravdu povedla. S klávesnicí je to horší, možná někomu sedne, ale mně se na ní psalo skutečně špatně, takže před koupí doporučím otestovat. A její na pevno nastavený sklon by taky mohl někomu vadit.

                                         

Genius Slimstar 8008
KLADY
Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
ZÁPORY
vzhled klávesnicemyš přitahuje otisky
kolečko myšina klávesnici se nepíše zrovna pohodlně
cena 
Orientační cena s DPH: 400 Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning