Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Článek Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Jakub Mokříš

Jakub Mokříš

12. 6. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Genius Slimstar 8005 – designovka do kanceláře 2. Genius Slimstar 8005: klávesnice 3. Genius Slimstar 8008 – design před funkčností 4. Genius Slimstar 8008: klávesnice 5. HP Wireless Desktop Combo C2710 – průměr
6. HP Wireless Desktop Combo C2710: klávesnice 7. Cherry DW5100: klávesnice 8. Logitech MK235 – lehký a přenosný 9. Logitech MK235: klávesnice

Dnešní recenze by měla pokrýt pár nejzajímavějších modelů bezdrátových setů klávesnic a myší. Naším požadavkem byla především cena do 1000 Kč. Nečekejte tedy žádné nálože desítek multimediálních tlačítek u myší herní senzory. V testu jsou sady klávesnic a myší zaměřené převážně na kancelářskou práci, případně pro domácnost.

Reklama
Reklama

Nijak nezaostává ani klávesnice, která je už od pohledu jedna z těch mohutnějších, určených spíše pro stabilní službu na kancelářském stole. Je celá z matného černého plastu. Na první pohled upoutá jakýmsi pokusem o opěrku zápěstí, na níž jsou umístěna i multimediální tlačítka, ke kterým se vrátím v jednom z dalších odstavců. Opěrka samotná není ani tolik opěrkou, jako spíše rozšířenou základnou. Při psaní se moje ruce dotýkaly maximálně její hrany, což ale nebylo nijak na obtíž nebo nepříjemné.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Psaní jako takové je velice pohodlné a překvapivě tiché. Tlačítka mají měkčí chod a trošku zvláštní tvar – směrem k uživateli nejsou „useklá,“ ale jejich přední strana se spíše jaksi „svažuje.“ Nevím, jestli je to čistě designový prvek nebo to má mít i nějakou ergonomickou funkci. Na klávesnici se mi každopádně píše velice dobře.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Co taktéž potěší, jsou zcela minimální ústupky od zažitého rozložení kláves. Nekoná se žádný zmenšený Enter nebo Backspace, jediné, kde se výrobce odchýlil od, pro konzervativní uživatele ideálního rozložení, je malý levý Shift. Mezi ten a Z/Y se namáčklo ještě zpětné lomítko. Z mého pohledu to není zásadní zásah do „ergonomie psaní,“ ale pro někoho by to mohl být problém, se kterým by se jen těžko smiřoval.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Již zmíněné multimediální klávesy se nacházejí ve třech blocích. Pod mezerníkem jsou tři tlačítka ovládání hlasitosti, pod šipkami další trojice pro ovládání videa a nad numerickým blokem potom další čtyři klávesy pro start multimediálního přehrávače, poštovního klienta, domovské stránky webového prohlížeče a uspání počítače. Pokud vás děsí tlačítka na již zmíněné pseudoopěrce pod ruce, tak mám pro vás dobrou zprávu. Ani jednou jsem žádné z tlačítek nezmáčknul omylem. Za prvé mají tužší chod než ostatní klávesy a za druhé jsou umístěna tak, že se jich zápěstí při psaní nedotýká.

Všem multimediálním klávesám lze přiřadit jinou funkci – start programu, či třeba klávesové makro v jednoduše, ale velice přehledně zpracovaném softwaru, který lze stáhnout z webu výrobce. Graficky až minimalistické rozhraní poskytuje prostor i k nastavení myšky, ale pouze co se týče tlačítek. Rozlišení senzoru bohužel měnit nelze a lze přepínat pouze mezi dvěma již zmíněnými rozlišeními.

                                         

Cherry DW5100
KLADY
Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
ZÁPORY
tlačítka zpět/vpřed na myši 
kolečko myši 
možnost přepínat rozlišení myši 
Orientační cena s DPH: 850 Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning