Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Článek Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Jakub Mokříš

Jakub Mokříš

12. 6. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Genius Slimstar 8005 – designovka do kanceláře 2. Genius Slimstar 8005: klávesnice 3. Genius Slimstar 8008 – design před funkčností 4. Genius Slimstar 8008: klávesnice 5. HP Wireless Desktop Combo C2710 – průměr
6. HP Wireless Desktop Combo C2710: klávesnice 7. Cherry DW5100: klávesnice 8. Logitech MK235 – lehký a přenosný 9. Logitech MK235: klávesnice

Dnešní recenze by měla pokrýt pár nejzajímavějších modelů bezdrátových setů klávesnic a myší. Naším požadavkem byla především cena do 1000 Kč. Nečekejte tedy žádné nálože desítek multimediálních tlačítek u myší herní senzory. V testu jsou sady klávesnic a myší zaměřené převážně na kancelářskou práci, případně pro domácnost.

Reklama
Reklama

HP Wireless Desktop Combo C2710: klávesnice

Klávesnice kontrastuje s oblinami myšky a kvůli hranatějšímu tvaru a absenci lesklých ploch působí až stroze. To nemusí být nutně na závadu. V půdorysu je její tvar klasicky obdélníkový bez nějakých výstřelků a parádiček. Designér se ale „utrhl“ na horní hraně, která jakoby stoupá vzhůru – pro sebe jsem si tento prvek pojmenoval „skokánek.“

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Základní klávesy mají, řekněme, tradiční tvar a k jejich stisku je potřeba nepatrně větší síla než u ostatních. Mají však jistý, dlouhý chod a uživatel bezpečně ví, kdy byl stisk zaznamenán. Dvouřádkový Enter a pravý Shift mají klasickou velikost, stejně tak Backspace. Naproti tomu levý Shift musel částečně ustoupit zpětnému lomítku a je tedy menšího formátu, než může někomu vyhovovat. Někdo to naopak může považovat za výhodu, zejména hráči, protože mají v dosahu prstů o klávesu navíc.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Horní řada kláves – Escape, F1–F12 a dále klasické trio PrintScreen Scroll Lock a Pause jsou na výšku o něco menší a navazuje na ně blok čtyř multimediálních kláves pro ovládání hlasitosti a jedné, která supluje klik pravým tlačítkem myši na Nabídku start.

Spodní strana neobsahuje žádné velké překvapení. Klasicky kryt, pod kterým se ukrývají dvě AAA baterie, vyklápěcí nožičky, tlačítko na spárování s přijímačem a devět otvorů pro odtok případného čaje či jiné kapaliny, která by se mohla dovnitř neplánovaně dostat.

Z čeho bych však měl obavy, je hrubší povrch plastu, ze kterého je klávesnice vyrobena. Vzhledem k bílé barvě si myslím, že časem na něm bude poznat každodenní provoz a bude třeba jej jednou za čas vyčistit. To není negativum, ale spíše vlastnost, se kterou je třeba počítat v případě nasazení do nějakých reprezentativnějších prostor.

Pokud bych měl jedním slovem vystihnout dojem, jakým na mě klávesnice a vlastně celý set zapůsobil, bylo by to „klasika.“ Žádné výstřelky, prvky navíc, ale ani výrazná negativa se o HP Wireless Desktop Combo C2170 říct nedají, a proto bych ho doporučil spíše konzervativnějším uživatelům, kteří plánují přejít z drátu na bezdrát a nebude jim na obtíž bílá barva. Dodám ještě, že k setu se z webu HP nedají stáhnout žádné ovladače nebo ovládací software.

                                         

HP Wireless Desktop Combo C2710
KLADY
Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
ZÁPORY
ergonomie myšikrátký levý shift
kolečko myši 
myš vhodná i pro leváky 
Orientační cena s DPH: 650 Kč


Cherry DW5100 – myš

Jako první si představíme set od výrobce, kterého známe spíše jako producenta spínačů než klávesnic – Cherry. Ten přišel v ze všech setů snad nejobjemnější krabici, ve které je vše hezky srovnáno a zabaleno. V balení je samozřejmě přítomný i přijímač, který využívají obě periferie a který se dá zasadit do těla myšky. Dále jsou přibaleny tužkové baterie  –  dva AAA články, které se starají o provoz myši a další dva, které napájejí klávesnici.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Myš je už na první pohled nesymetrická a určená výhradně pro praváky. Její design je dle mého názoru povedený. Hrubší plast protíná tenká lesklá linka a prostor pro palec je příjemně pogumovaný.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Moje velká ruka nedokázala naplno docenit výrazný hřbet, ale do menší dlaně by myš měla padnout jako ulitá. Palec má solidní oporu a všechna tlačítka jsou v komfortní zóně prstů, které je mají obsluhovat. Oceňuji tlačítka vpřed a vzad, ale vytknul bych výrobci jejich lehce nejistý chod a vůli ve všech směrech, která malinko sráží dojem solidně zpracovaného kusu hardware. Před kolečkem je umístěný přepínač citlivosti, který se stará o přechod mezi dvěma rozlišeními senzoru, a to 1000 a 1750 dpi. Senzor je infračervený a za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém s jeho přesností, ať už na ploše stolu nebo na podložce. Snímačům ke hraní určených myší se samozřejmě rovnat nemůže, ale pro kancelářskou práci či vyloženě domácí použití to bude s přehledem stačit.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Velice příjemné je potom již zmíněné kolečko. To se na svém místě nijak neviklá a nemá žádnou vůli, což je něco, s čím mívají problém i mnohem dražší myši. Má velice jisté krokování a příjemný gumový povrch s drážkami. Celkově zpracování kolečka dost vylepšuje už tak poměrně slušný dojem z myši. 

Spodní strana pak ukáže zapínací tlačítko a kryt svou AAA baterií, pod který lze umístit i přijímač. To se může hodit třeba při převozu laptopu, ale neviděl bych to jako nutnost, neboť je skutečně malý a z portu USB nijak výrazně nevyčnívá.  

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning