PCTuning Článek

Test Pentium G3258: levná taktovací mánie i u Intelu

michal-simonek
Michal Šimonek
8. 9. 2014 01:00 56 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Představení Pentia a hurá na testy 2. Balení procesoru a sestava 3. Měření výkonu CPU - paměťový subsystém a výpočty 4. Testy CPU - výpočty a komplexní výkon 5. Měření výkonu CPU – rendering a komprese 6. Měření výkonu CPU - šifrování, foto a práce s videi 7. Herní testy s R9-270X DCII - benchmarky
8. Výkonové testy s R9-270X DCII - hry 9. Měření výkonu s R9-270X DCII - moderní hry 10. Provozní vlastnosti 11. Přetaktování: levná deska s čipsetem B85 a BOX 12. Přetaktování: Deska střední třídy se Z97 – M7H 13. Závěrečné zhodnocení

Posledních pár let bylo taktování doménou procesorů AMD, u Intelu bylo možné jen u drahých Core i5 a i7 z edicí „K“ či Extreme. Příznivci přetaktování zklamaní přístupem Intelu jen vzpomínali na Core 2 Duo či architekturu Nehalem. S příchodem G3258 se to mění. A protože jde o levný procesor, zkusili jsme taktovat i na levné desce.

Reklama
Reklama

V Cinebench R10 je znát síla jednoho jádra Pentia. To příliš nezaostává ani za silným i7-4770K. V novějších verzích tohoto rendrovacího softwaru je na posledním místě, ale znovu hlavně díky abesnci dalších výpočetních vláken. Schválně si doma porovnejte výsledek dnešního moderního dvoujádra s vaším Athlonem 64 X2 a nebo o něco novějším Core Duo. Můžete se pochlubit výsledky v diskuzi.

V POV-Ray je situace podobná...

V šachové simulaci vede pochopitelně Core i7, následován FX-6300.

V integrovaném testu komprese WinRARu i v 7-zip testech se Pentium nemůže rovnat procesorům APU A10 a nebo Core i3. Dnešní archivátory víceméně využívají všechna vlákna alespoň v určitém obsahu vytížení.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning