Tom Clancy's The Division: rozbor hry a nastavení detailů
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Tom Clancy's The Division: rozbor hry a nastavení detailů

Tom Clancy's The Division: rozbor hry a nastavení detailů | Kapitola 11

Petr Diviš

Petr Diviš

29. 3. 2016 05:00 20

Seznam kapitol

1. Skvělá hra s vynikající grafikou 2. Vliv nastavení - rozlišení, režim obrazu, V-Sync 3. Vliv nastavení – kvalita a rozlišení stínů 4. Vliv nastavení – detailní stíny, vyhlazování hran 5. Vliv nastavení – částice, sníh, mlha, odrazy 6. Vliv nastavení - místní odrazy, rozptyl světla, AF
7. Vliv nastavení - AO, pole ostrosti, dohlednost detailů 8. Vliv nastavení - chromatická vada, vinětace 9. Maximální vs. minimální detaily 10. „Advanced tweaking“ – vylepšení grafiky přes ovladače VGA 11. Závěr

Tom Clancy's The Division - jedna z nejočekávanějších her je venku. My jsme se samozřejmě v našem rozboru podrobně podívali na kvalitu technického zpracování. S pěknou grafikou ale přicházejí i vyšší nároky a tak se podíváme, jaké detaily se vyplatí snížit, když vaše grafická karta nestačí na ty maximální.

Reklama

Závěr

Tom Clancy's The Division: rozbor hry a nastavení detailů
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud jste četli celý rozbor a jste trochu všímavější, asi vám neunikl jeden malý detail. Ve hře se nikde nedá nastavit kvalita textur. Opravdu to tak je, rozlišení textur hra omezuje podle velikosti paměti vaší grafické karty. Přesněji velikost texturové cache. Na 4GB grafické kartě si tak hru zahrajete s mírně vyššími detaily textur a s méně viditelným doskakováním textur s vysokým rozlišením.

Co se týče optimalizace, ta se zdá být celkem povedená. S mírným snížením detailů se i na slabší grafické kartě, jako je GeForce GTX 960, hýbe velice dobře. V této hře se hlavně vyplatí znát všechna možná nastavení, protože některé jen zbytečně sráží výkon, ale v obraze už tolik poznat nejsou (částice, DoF). Při snižování detailů si určitě hlídejte hlavně stíny, protože ty na nejnižší kvalitě a rozlišení vypadají otřesně.

Tom Clancy's The Division: rozbor hry a nastavení detailů
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud vám jsou naopak i detaily Ultra málo, můžete obraz vylepšit například novinkou v podobě precizních stínů Nvidia HFTS. Tom Clancy's The Division je první hra, kde je tato technika stínů využita. Ty vypadají opravdu velmi dobře a jsou prokresleny do velice jemných detailů. Malou vadou na kráse je akorát jejich náročnost a také omezení na hardware Nvidia.

Grafika hry je celkově velice pěkná a tento fakt vynikne hlavně když si uvědomíme, že se jedná o multiplayer hru s otevřeným světem. V tomto ohledu je spíše zázrak, že se hra hýbe tak dobře. Navíc jsem během hraní nenarazil na nějaké grafické chyby, které jsou u her od Ubisoftu poměrně časté. Celé to běželo během náročného testování až nečekaně stabilně. Za technické zpracování si hra rozhodně zaslouží velké plus.

Tom Clancy's The Division: rozbor hry a nastavení detailů
i Zdroj: PCTuning.cz

Tom Clancy's The Division je povedená hra jak po stránce hratelnosti, tak po té technické. Pokud vás tento žánr her baví (akční RPG), jistě u hry strávíte desítky hodin času. A nejdůležitější je, že díky dobré optimalizaci vám poběží i na slabších grafických kartách dobře.

Za zapůjčení grafické karty GeForce GTX 960 Gaming děkujeme společnosti MSI

Za zapůjčení grafické karty Radeon R9 290 DirectCU II děkujeme společnosti Asus

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama