Top 10 nejlepších českých her všech dob
Článek Top 10 nejlepších českých her všech dob

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 11. 2013 01:00 40

Seznam kapitol

1. Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš 2. Horké Léto 3. Original War 4. Brány Skeldalu 5. Machinarium – TIP PCT
6. ArmA: Armed Assault 7. Operation Flashpoint 8. Vietcong 9. Hidden & Dangerous 10. Mafia: The City of Lost Heaven

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!

Reklama
Reklama

Druhé želízko v ohni společnosti Bohemia Interactive Studios je Operation Flashpoint, duchovní předchůdce dříve zmiňované ArmA. Operation Flashpoint vypráví o fiktivním konfliktu studené války, jenž má na svědomí generál Guby, který svým chováním prohloubí napětí mezi Východem a Západem.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Hráči ve hře postupně hrají za celkem 4 herní postavy – pěšáka Davida Armstronga, tankistu Roberta Hammera, příslušníka speciálních jednotek Jamese Gastevskeho a pilota Sama Nicholse, jež všichni spadají k silám NATO.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Vedle perfektní grafiky a příklonu k realistickému pojetí války (zásah do hlavy většinou znamená okamžitou smrt, střelba do nohy se stává smrtící přibližně po 2-3 zásazích) hra nabízela pestrý zbraňový arzenál, chytlavý multiplayer a obrovskou rozlohu herního světa, která činila více enž 100 čtverečních kilometrů (přičemž hráči na této ploše nebyli v pohybu nijak omezováni).

Operation Flashpoint se prodávala jak pro platformu PC, tak i pro Xbox. Později pro ni vznikl i datadisk s názvem Red Hammer, na jeho výrobě se však už Bohemia Interactive Studio nepodílelo. Zajímavostí je, že BIS byla oslovena americkou armádou, která po nich chtěla upravit engine hry pro výcvikové účely svých jednotek.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning