Top 10 nejlepších českých her všech dob
PCTuning Článek

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 11. 2013 01:00 40

Seznam kapitol

1. Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš 2. Horké Léto 3. Original War 4. Brány Skeldalu 5. Machinarium – TIP PCT
6. ArmA: Armed Assault 7. Operation Flashpoint 8. Vietcong 9. Hidden & Dangerous 10. Mafia: The City of Lost Heaven

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!

Reklama
Reklama

Být policistou není zrovna vděčné zaměstnání. Lidé si na ně jen stěžují a vůbec si neuvědomují, že tihle chlapíci za ně dnes a denně nasazují životy. Pokud se tedy nepodobají hlavnímu hrdinovi hry Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš, kterou u nás vydala společnost Zima Software.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Hra Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš (1998) se stala populární pouze v české kotlině – honosila se totiž poměrně zastaralou grafikou a krátkou herní dobou, což vyvažoval snad jen perfektní český dabing, na němž se podílel Luděk Sobota, Petr Nárožný, nebo třeba Jiří Lábus a osobitý humor: „Kdo je to tam? A heleme se, bezdomovec v popelnici! Okamžitě vylez nebo střelím! Cože, ty že mě udáš za brutalitu? Vždyď já si přece dělal jen legraci, tahle pistole má pojist... "prásk"... A sakra... no, co se dá dělat. Aspoň tu už nebude tolik smradu...".

Top 10 nejlepších českých her všech dob

První díl Poldy se stal nejprodávanější českou hrou roku 1999, a proto logicky následovalo jeho pokračování – Polda 2 (1999). Druhý díl Poldy zaznamenal zlepšení především v oblasti grafiky, délky hry a kvalitě dabingu. Třetí Polda (2000), přišel zase s mírně vylepšeným herním systémem, jež nově obsahoval nadmíru obtížné minihry. I bez nich bylo ale procházení Poldy poměrně těžké, a tento díl byl tak herní kritikou přijat jen vlažně.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Na čtvrtý díl série se dlouho a netrpělivě čekalo, ale skutečně to stálo za to. Polda 4 (2002) ztratil hodně z hraničící trapnosti starších sourozenců, a byl tak mnohem stravitelnější. Dějově navazoval na díl třetí, v němž hlavní postava Pankrác opustila řady policie a dala se na dráhu soukromého detektiva. Pátý a také poslední díl (2005) pak udělal z adventurní série Polda dosud nejdelší českou herní sérii. Tato série sice neudělala díru do světa, zato ale po mnoho let bavila spoustu českých hráčů, kteří na ni dodnes rádi vzpomínají.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning