Top 10 nejlepších českých her všech dob
PCTuning Článek

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 11. 2013 01:00 40

Seznam kapitol

1. Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš 2. Horké Léto 3. Original War 4. Brány Skeldalu 5. Machinarium – TIP PCT
6. ArmA: Armed Assault 7. Operation Flashpoint 8. Vietcong 9. Hidden & Dangerous 10. Mafia: The City of Lost Heaven

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!

Reklama
Reklama

Vietcongem vývojářské studio Pterodon nastavilo laťku pořádně vysoko – tak vysoko, že ho nedokázali překonat ani jeho pokračováním. Vedle perfektního zpracování do hry totiž zanesli do té doby neokoukaný konflikt Vietnamské války a všechny její reálie včetně atraktivního prostředí vietnamské džungle a vietkongských tunelů.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Příběh Vietcongu vyprávěl o seržantu Steevovi Hawkinsovi, který na základně Nui Peck nastupuje na místo tragicky zesnulého Warrena Douglese, přičemž přebírá velení nad několikačlenným týmem vojáků. Tým byl sestaven z kulometčíka, radisty, medika a ženisty a každé toto povolání přinášelo své výhody – například možnost léčení, radiové spojení atd. I Vietcong měl profesionální český dabing na němž se podíleli například Libor Bouček, Luděk Čtvrtlík, Svatopluk Schuller, Libor Terš atd. a samozřejmě potěšil i dobový soundtrack, jemuž dominovala skladba I Wanna Be Your Dog od Iggyho Popa.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Vzhledem k davovému šílenství, které Vietcong rozpoutal, se hra dočkala hned dvou datadisků – Vietcong: Fist Alpha (2004), Vietcong: Red Dawn (2005) a v roce 2005 nakonec i pokračování Vietcong 2, který bohužel sužovala spousta problémů v čele s průměrnou AI, nevábným grafickým zpracováním a přiškrcenými lokacemi (Saigon a jeho uličky, což nebylo zrovna ideální).

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Vydavatel Take 2 (u nás Cenega) uvedl, že Vietcongu se podařilo prodat více jak 1 milion kusů, což je vzhledem k době vydání hry a na poměry českých vývojářů skutečně ušlechtilé číslo.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning