Top 10 nejlepších českých her všech dob
Článek Top 10 nejlepších českých her všech dob

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 11. 2013 01:00 40

Seznam kapitol

1. Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš 2. Horké Léto 3. Original War 4. Brány Skeldalu 5. Machinarium – TIP PCT
6. ArmA: Armed Assault 7. Operation Flashpoint 8. Vietcong 9. Hidden & Dangerous 10. Mafia: The City of Lost Heaven

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!

Reklama
Reklama

Věřím, že se mezi vámi nenašel nikdo, kdo na prvním místě viděl jinou hru, než je Mafia: The City of Lost Heaven. Mafia obletěla úplně celý svět a v Česku se pravděpodobně nenajde hráč, který by si nezahrál alespoň jednu její misi.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Mafia: The City of Lost Heaven je akční střílečka viděná z pohledu třetí osoby, v níž se hráč ujímá hlavní postavy Thomase Angela, jež se shodou okolností stává členem nechvalně proslulé mafiánské rodiny Salierů. Tommy Angelo je zpočátku pouze osobním řidičem rodiny, ovšem jak čas plyne, postupuje v hierarchii rodiny, s čímž přicházejí na řadu i další zajímavé úkoly.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Hlavní předností Mafie byl velice pestrý a chytlavý příběh, jenž byl zasazen do propracovaného fiktivního města Lost Heaven třicátých let 20. století. Skvělé animace, propracovaná grafika a profesionální český dabing pak přispívaly k téměř filmovému zážitku. Na dabingu se podíleli například Marek Vašut, Petr Rychlý, Antonín Molčík nebo Dalimil Klapka.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

O osm let později vzniklo pokračování se strohým názvem Mafia II, které však už nevznikalo pod hlavičkou Illusion Softworks, nýbrž pod hlavičkou mezinárodní společností 2K Games (tým Illusion Softworks na ní nicméně pracoval). I tato hra u hráčů sklidila značné úspěchy a dočkala se – mimo jiné – i ocenění Nejlepší český herní titul v českém jazyce, které jí bylo uděleno v roce 2010 na třeboňském festivalu GameDay. Přesto jsme se třetího pokračování Mafie zatím nedočkali – došlo pouze na vydání několika stahovatelných balíčků k druhému dílu (např. Mafia II: Joe's Adventures, nebo Mafia II: Jimmy's Vendetta).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning