Top 10 nejlepších českých her všech dob
PCTuning Článek

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 11. 2013 01:00 40

Seznam kapitol

1. Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš 2. Horké Léto 3. Original War 4. Brány Skeldalu 5. Machinarium – TIP PCT
6. ArmA: Armed Assault 7. Operation Flashpoint 8. Vietcong 9. Hidden & Dangerous 10. Mafia: The City of Lost Heaven

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!

Reklama
Reklama

Original War je nejznámější českou real-time strategií, která se bohužel i přes své nesporné kvality nikdy nedočkala žádného pokračování. Titul vývojářského studia Altar Interactive nám v něm předložil originální příběh o objevení stroje času, jemuž k nelibosti Američanů chybí pohonné hmoty. Stroj času je proto odvezen do oblasti 51 a na čas uložen k ledu.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Po několika letech však nálezci stroje času zjišťují, že vhodným palivem pro EON mohou být krystaly, jež objevili na Sibiři. Rusům by se ale vpád Američanů asi nezamlouval a tak zbývá jediná možnost – vycestovat strojem času do minulosti a krystaly ze Sibiře přemístit na americké území. Problém je, že z minulosti neexistuje cesta zpět. V návaznosti na příběh se tedy formuje parta několika statečných vojáků, kteří se v zájmu USA na misi vydávají.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Original War byla jednou z prvních RTS, která namísto nekonečných zástupů vojenských jednotek kladla důraz na každého jednotlivce (celkem 4 druhy specializací – voják, dělník, mechanik, vědec), kromě toho nabídla propracovaný, byť možná o něco složitější princip budování a utváření vlastní základny a nakonec i originální příběh, který své tajemství dokázal držet až do samého závěru hry.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Original War mělo své nesporné kvality a honosilo se například i povedeným grafickým zpracováním, několika alternativními konci, nebo možností hrát za dvě strany konfliktu – Rusko a Američany, důmyslný herní systém však někteří hráči nepochopili a hra nakonec zapadla – tedy až na náš trh, kde si našla spoustu věrných přívrženců.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning