Top 10 nejlepších českých her všech dob
PCTuning Článek

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 11. 2013 01:00 40

Seznam kapitol

1. Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš 2. Horké Léto 3. Original War 4. Brány Skeldalu 5. Machinarium – TIP PCT
6. ArmA: Armed Assault 7. Operation Flashpoint 8. Vietcong 9. Hidden & Dangerous 10. Mafia: The City of Lost Heaven

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!

Reklama
Reklama

Píše se rok 1998 a v České Republice vychází jeden z posledních klasických dungeonů, jež počítačům RPG vládly až do začátku 90. let. Hráči se v něm ujali party hrdinů (kouzelník, bojovník, lučištník atd.) a vydali se s nimi na boj proti pětici mágů z ostrova Roveland.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Vedle klasického vylepšování statistik síly, magie, obratnosti a výdrže jste své bojovníky mohli vybavovat zakoupenými předměty – zbrojí, zbraněmi atd. Jelikož Brány Skeldalu jsou hrou z kategorie fantasy, vašimi protivníky byli skřeti, draci a další pekelné nestvůry.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Zajímavostí hry Brány Skeldalu byla nutnost dávat svým postavám pravidelně jíst a pít a v neposlední řadě s nimi také odpočívat, což se v dnešních titulech zrovna moc nevidí. A podobné je to i s nadmíru tuhou obtížností, na níž si svého času vylámala zuby spousta herních nadšenců (včetně mě).

Top 10 nejlepších českých her všech dob

V současnosti je tato hra k dispozici ke stažení zdarma stejně jako i editor map a ikon. Pokud byste na ní tedy rádi zavzpomínali, namísto čtení si ji raději rovnou zahrajte. I po letech je to docela slušný nářez.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning