Top 10 nejlepších českých her všech dob
PCTuning Článek

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 11. 2013 01:00 40

Seznam kapitol

1. Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš 2. Horké Léto 3. Original War 4. Brány Skeldalu 5. Machinarium – TIP PCT
6. ArmA: Armed Assault 7. Operation Flashpoint 8. Vietcong 9. Hidden & Dangerous 10. Mafia: The City of Lost Heaven

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!

Reklama
Reklama

Druhé místo našeho žebříčku neokupuje nikdo menší než taktická akce Hidden & Dangerous, kterou mají na svědomí vývojáři z Illusion Softworks. Hráč v ní ovládá čtyřčlenný tým britských SAS, s nímž plní spoustu rozličných misí po celém světě – od krádeže tajných dokumentů, přes únos důležité osoby, až např. po zabránění zničení strategického mostu.

Před každou misí si hráč do týmu vybíral z několika vojáků, každý z nich měl přitom vlastní inventář, do kterého se vešlo jen omezené množství výbavy. K dispozici bylo nepřeberné množství zbraní, mezi nimiž jsme našli zástupce odstřelovačských pušek, bazuk i samopalů a v misích potom byly k dispozici i automobily, které bylo možno řídit.

Hra Hidden & Dangerous se stala hodně populární po celém světě a pravděpodobně nastavila směr realistických taktických stříleček. Vedle PC se objevila také na Dreamcastu a Playstationu. První díl Hidden & Dangerous se v roce 1999 dočkal datadisku s názvem Hidden & Dangerous: Fight for Freedom, po jehož vydání následoval druhý díl. Na ten jsme si ovšem počkali dlouhé 4 roky.

Hidden & Dangerous 2 svého předchůdce v mnohém předčila a stala se tak ještě mnohem populárnější. I přesto však společnost Illusion Softworks v dalším rozvoji série nepokračovala a sága (prozatím) byla zakončena datadiskem Hidden & Dangerous 2: Sabre Squadron (2004).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning