Top 10 nejlepších českých her všech dob
PCTuning Článek

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 11. 2013 01:00 40

Seznam kapitol

1. Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš 2. Horké Léto 3. Original War 4. Brány Skeldalu 5. Machinarium – TIP PCT
6. ArmA: Armed Assault 7. Operation Flashpoint 8. Vietcong 9. Hidden & Dangerous 10. Mafia: The City of Lost Heaven

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!

Reklama
Reklama

Machinarium od vývojářské společnosti Amanity Design byla jedna z prvních her našeho žebříčku, která skutečně obletěla celý svět. Jedná se o povedenou adventurku, vyprávějící příběh o malém robůtkovi, jenž ztroskotá na nepřátelské planetě a při nárazu ztratí svého kamaráda.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Robůtek se po příteli na planetě začne porozhlížet, přičemž pro jeho nalezení se musí vypořádat s místní mafií a mnoha zapeklitými logickými zádrhely. Svět Machinaria je propracovaný do posledního detailu – každičký pohyb robůtka, ale i ostatních postav ve hře doprovázen speciální animací, a hra si tak například mohla dovolit vypustit dabing. I to přispívá k nezaměnitelné atmosféře tohoto titulu.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Chybějící dabing zde přitom vůbec není na škodu – ba naopak. Postavičky se dorozumívají prostřednictvím huhlání, doprovázeného komiksovými bublinami s obrázky, což společně s grafikou přispívá k roztomilému vyznění celého dobrodružství. A to i přesto, že je svět Machinaria ve své podstatě poměrně pochmurný.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

O kvalitě hry vypovídá i spousta ocenění, z nichž například cenu za vynikající vizuální kvality hry dostalo Machinarium ještě několik měsíců před jeho samotným vydáním na festivalu nezávislých her Independent Games Festival v San Franciscu v roce 2009.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning