Total War: Rome II — rozbor nároků krásné strategie
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Total War: Rome II — rozbor nároků krásné strategie

Total War: Rome II — rozbor nároků krásné strategie | Kapitola 14

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

9. 9. 2013 03:00 33

Seznam kapitol

1. Vylepšený Warscape engine 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK při nastavení Medium 4. Výsledky GK při nastavení Very High 5. Výsledky GK při nastavení Extreme 6. Vliv procesoru na hru 7. Vliv nastavení na hru I
8. Vliv nastavení na hru II 9. Vliv nastavení na hru III 10. Vliv nastavení na hru IV 11. Vliv nastavení na hru V 12. Galerie in game screenshotů 13. Výběr recenzí herních magazínů 14. Závěr

Po dvou letech se na monitory počítačů dostává nový díl strategické série Total War: Rome II. Stejně jako předchůdci běží na vlastním enginu Warscape, který byl o něco vylepšen. Grafika hry je při nejvyšším nastavení detailů vynikající, odpovídají tomu však i hardwarové nároky. Po snížení detailů si ale plynule zahrají i majitelé slabších strojů.

Reklama
Total War: Rome II — rozbor nároků krásné strategie
i Zdroj: PCTuning.cz

Rome II je další hrou z populární RTS řady Total War. Ačkoliv někteří hru odsuzují jakožto jeden z nejslabších dílů série, osobně se mi hra líbí i dle serveru Metacritic si hra z recenzí odnesla slušné průměrné hodnocení 81. Technicky vychází Rome II ze svých předchůdců Empire, Napoleon a Shogun II. S nimi sdílí engine Warspace, který byl opět o něco vylepšen. Ačkoliv nejsou rozdíly zejména při srovnání s Shogunem II až tak velké, vypadá grafika hry při nejvyšším nastavení všech detailů skvěle a řadí se k nejlépe vypadajícím RTS současnosti. Líbí se mi především komplexnost zpracování, kdy v jednu chvíli můžete sledovat boj mnoha tisíc mužů v celé armádě a ve druhé lze zaostřit na detailní střet několika vojáků.

Total War: Rome II — rozbor nároků krásné strategie
i Zdroj: PCTuning.cz

Total War: Rome II samozřejmě nejlépe vypadá při nejvyšším nastavení všech detailů Extreme, kdy má ale současně i velmi vysoké hardwarové nároky. Především ve vysokých rozlišeních jsou skutečně extrémní a pro plynulé hraní jsou třeba nejvýkonnější grafické karty současnosti jako nVidia GeForce GTX Titan nebo duální modely. Po snížení nastavení na Very High však nároky hry výrazně klesnou a při středním nastavení Medium si Rome II plynule zahrají i majitelé slabších sestav.

Total War: Rome II — rozbor nároků krásné strategie
i Zdroj: PCTuning.cz

Vyloženě obávat se není třeba ani nároků na výkon procesor. Hra běží většinu času plynule i na středně výkonných modelech. Pokud nemáte nejvýkonnější procesory současnosti (typicky přetaktované modely Intel Core i5/i7), počítejte pouze v nejnáročnějších situacích s chvilkovými propady pod hranici plynulosti.

Poděkování

Děkujeme partnerům Asus, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili vybavení na testy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama