Train Fever: Milovníci vláčků, tramvají a autíček, nastupovat!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Train Fever: Milovníci vláčků, tramvají a autíček, nastupovat!

Train Fever: Milovníci vláčků, tramvají a autíček, nastupovat!

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

11. 9. 2014 07:00 17

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Možnosti nastavení hry 3. Náplň hry, uživatelské rozhraní 4. Výstavba, dopravní spoje
5. Výstavba, vozový park 6. Vlastnosti dopravních prostředků 7. Grafika, HW nároky, hudba, závěr

Fanoušci dopravních strategií prožívali delší období sucha. Po dlouhém strádání se objevil převážně na vlakovou dopravu zaměřený titul Train Fever, který patří k nejočekávanějším hrám tohoto měsíce. Jaké přednosti a nedostatky Train Fever má, co vám nabídne a s čím byste neměli počítat, si prozradíme v naší dnešní recenzi.

Reklama

Train Fever je jednou z nejočekávanějších her letošního září, a to i přestože o přízeň hráčů soupeří s takovými peckami, jako je postapokalyptická RPG hra Wasteland 2, strategie Planetary Annihilation, mysteriózní akční adventura The Vanishing of Ethan Carter, simulátor života The Sims 4 nebo konzolovky Forza Horizon 2 a Destiny.

Početná komunita kolem OpenTTD a jí podobných her se prostě nezapře. Velké vývojářské společnosti přitom na fanoušky dopravních strategií z vysoka kašlou, takže jsme odkázáni na menší vývojářská studia s dosti omezeným rozpočtem. Pokud se dobře pamatuji, do těchto vod se naposledy pustilo studio Colossal Order ve hře Cities in Motion 2, které jsme se dočkali už více než před rokem. To je opravdu dlouhá doba, nehledě na to, že Cities in Motion 2 měla své mouchy a navíc se soustřeďovala výhradně na řešení dopravní situace ve městě, což pro milovníky vláčků a mašinek a důmyslných meziměstských spojů prostě není ono.

Train Fever: Milovníci vláčků, tramvají a autíček, nastupovat!
i Zdroj: PCTuning.cz

Díky malému studiu Urban Games naštěstí už několik dní nemusíme nad krutým osudem milovníka dopravních strategií plakat, ale můžeme se směle pustit do budování dopravní společnosti, která se zaměřuje především na meziměstskou železniční dopravu. Prvotina studia Urban Games s všeříkajícím názvem Train Fever se totiž má docela čile k světu. Tím ale nechci říci, že se jedná o dokonalou hru, která bude lámat rekordy v prodejnosti a výsledném hodnocení.

Na serveru Metacritics si Train Fever zatím vysloužila průměrné hodnocení 70 % a 7,2 bodů, což je pro hru jejích kvalit docela odpovídající. Ale nebudeme předbíhat, pusťme se do odkrývání jejích kladů a záporů hezky postupně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama