tv-tuner-na-kabelu-hercules-smart-tv-usb2
PCTuning Článek

TV tuner na kabelu - Hercules Smart TV USB2

Mike
Mike
29. 11. 2004 00:00 19 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Přístroj 2. Hardware 3. Instalace a software 4. Alternativní software, Závěr

Hercules byl dříve znám především jako výrobce značkových grafických karet s čipy ATi. Tyto karty skončily v okamžiku, kdy se firma ATi dostala na výsluní a rozhodla se, že všem (a tedy i dříve exkluzivnímu Herculesu) začne měřit stejným metrem (jednalo se o ceny a dodávky čipů). Tehdy se vedlejší obor Herculesu, multimedia a zvuk, stal jeho stěžejní činnosti. Jedním ze zástupců této kategorie je i externí TV tuner pro rozhraní USB 2.0 s názvem Smart TV USB2.

Reklama
Reklama

V úhledné krabici najdete úhledně zabalené vše, co potřebujete. Samozřejmě samotný TV přijímač, dálkový ovladač i s bateriemi, instalační CD, návod k použití v několika jazycích (dokonce by měl být k dispozici i v češtině) a sadu kabelů - kompositní a S-video pro video a USB kabel, obsahující i linku pro zvuk. Už z toho je zřejmé, že digitalizaci zvuku bude muset zajišťovat zvuková karta.

Přístroj je asi 18cm široký, 14 cm hluboký a 3cm vysoký, barvu má čistě bílou. V přední části jsou umístěny konektory pro připojení externích zdrojů signálů. Zprava jsou to vstup pro S-video (miniDIN), kompositní vstup a stereo audio vstup (vše cinche). Tmavě modré průhledné kolečko vedle nich skrývá detektor dálkového vysílače, úplně vlevo pak najdeme diodu, která svítí při provozu přijímače. Dioda je ale poměrně zapuštěná a je vidět pouze zepředu, na čelním panelu totiž pouze zelená krytka.

V zadní části se pak nachází anténní vstup, USB výstup a audio výstup. Napájení není potřeba, to zajišťuje USB připojení k počítači, proudová náročnost je 500mA.

Dálkový ovladač je přibližně stejně dlouhý jako je přístroj široký, drží se výborně v ruce, ale rozmístění kláves je poněkud nezvyklé. Číslice jsou totiž ve spodní části, v horní jsou pak málo používané funkce. Nejdůležitější tlačítka jsou ale uprostřed a dobře se ovládají. Chybí však tlačítka pro komfortnější ovládání přehrávání.


- pro zvětšení klikněte -

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning