upravy-vzhledu-winxp-1-vymette-pavuciny
Článek Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Kwolek Jirka

Kwolek Jirka

1. 8. 2003 00:00 79

Seznam kapitol

1. Vizuální motivy, odemykání zámku 2. Instalace motivů 3. Zajímavé motivy z Internetu 1 4. Motivy (themes) 2 - Lightstar 5. Zajímavé soubory vzhledů

Doplněno Vždy jsem tak trochu záviděl lidem s jinými počítači a operačními systémy často neotřelý a zajímavý vzhled grafického rozhraní (GUI) jejich operačního systému. V době, kdy počítač už může vypadat jako excelentní doplněk domácnosti nebo kanceláře působí unifikovaný vzhled rozhraní Windows jako pěst na oko. Zajímalo mě proto nakolik je možné změnit tvář všem známých XP-ček. S překvapením jsem zjistil, že existuje několik utilit umožňující instalaci nepřeberného množství "skinů", přičemž část z nich může směle kvalitou a grafickým provedením konkurovat designu Microsoftu a část dokáže graficky napodobit jiné operační systémy.

Reklama
Reklama

Bohužel i zde platí, že není vše zlato, co se třpytí - kvantita obecně vítězí nad kvalitou. Prošel jsem obrovské množství stylů a vím, že tady je každá rada drahá (instalovat vše jak to běží a leží není příliš rozumné - my to ale pro Vás rádi uděláme :-)

Zkuste zvážit styly, které Vám doporučujeme. Doporučené styly jsme testovali v redakci, fungují a k dispozici jsou i screenshoty.

Jako první se zaměříme na motivy (Themes). Instalace: soubory motivu včetně odpovídajících adresářů je nutné nakopírovat do systémového adresáře \Resources\Themes, typicky "c:\windows\Resources\Themes".

Sony Ericsson by Amitverma

Tento styl je příkladem dokonale odvedené práce (a také důvodem, že jsem se rozhodl opustit klidné vody klasických témat Windows).

I když je tento "skin" docela agresivní a poměrně tmavý - je graficky doslova vypiplaný. Do zvoleného designu harmonicky splývají překvapivě vkusné 3D buttonky, posuvníky, rámečky i decentní tapeta. Graficky vynikající - zkuste ho, třeba jen na chvíli :-)

Ke stažení je zde (450kB), a vypadá takto:

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

OddWood by wb-skinner

Mám rád decentní věci - tohle není decentní, ale je třeba to vidět: dřevěné Windows XP včetně rádoby vyřezávaných buttonů. Zkuste to nainstalovat - kuriózní vzhled dostane na chvíli do dobré nálady nejen odpůrce Billa Gatese :-)

Ke stažení zde, velikost 1MB.

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

PCtuning komentuje: nepříliš praktické - pokud však chcete za každou cenu zaujmout... tak nakonec proč ne!

Seer by KoL

Doplněno: V části kde se budeme zabývat styly vzhledu se s tímto skvělým grafikem seznámíme blíže - většina jeho vizuálních stylů má příponu .msstyle, což je, jak jsme si řekli tzv. "vzhled" (Appearance). Zde je však výjimka: theme Seer.

Minimalistický skin - tedy nic pro ty, kteří se ve Windows moc neorientují. Seer je ke stažení zde (498kB).

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Pokračují motivy LightStar...

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning