PCTuning Článek

Už nemáte optiku? Návod na instalaci Windows z USB disku

tomas-sulc
Tomáš Šulc
10. 4. 2014 01:00 46 Sdílej:

Seznam kapitol

1. USB disk a instalátor systému na DVD nebo ISO 2. Postup č. 1 — Windows 7 USB/DVD download tool 3. Postup č. 2 — Windows 8 USB Installer Maker 4. Postup č. 3 — WinToFlash
5. Postup č. 4 — Příkazová řádka bez externích programů 6. Chyba Load Driver při instalaci Windows 7 z USB disku 7. Instalace Windows 8 (8.1) bez produktového klíče 8. Závěr

Optickou mechanikou už dávno není „povinně“ vybaven každý počítač a instalace operačního systému z disku pro USB se stává nutností. Jak ale vytvořit bootovatelný USB disk s instalací Windows? Postup názorně projedeme krok za krokem pomocí hned tří zdarma dostupných nástrojů i bez nich. Vše zvládnou i méně zkušení uživatelé.

Reklama
Reklama

Při instalaci Windows 7 z USB disku se s velkou pravděpodobností setkáte hned po spuštění instalace s chybovým hlášením Load Driver „A required CD/DVD driver device is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now.“ Tato chyba je nezávislá na způsobu, kterým bootovatelný USB disk vytvoříte i konkrétní verzi Windows 7 (na Windows 8 nebo 8.1 jsem se s ní dosud nesetkal). Objeví se i tehdy, kdy stejná instalace vypálená na klasické DVD bez problémů funguje bez jediné chybičky.

Chyba v tomto případě není na vaší straně, jde o nedostatek instalátoru (mívá problémy třeba s některými řadiči pro USB 3.0). Naštěstí jej lze obejít. Nejprve chybové okno zavřete stisknutím tlačítka Cancel.

V dalším kroku přerušte celou instalaci kliknutím na červený křížek v pravém horném rohu. Program se vás zeptá na potvrzení požadavku o zrušení instalace, kterou potvrďte.

Po přerušení instalace byste se měli dostat na úvodní okno instalátoru (viz screenshot nad odstavcem). V této chvíli USB disk s instalací Windows odpojte z původního USB portu a připojte jej do jiného portu. V ideálním případě by mělo jít o USB konektor připojený k odlišnému řadiči. Pokud systém například instalujete na počítač s konektory USB 3.0, přepojte disk z USB 3.0 do staršího portu USB 2.0 a podobně.

Po stisknutí tlačítka Install Now by se již mělo objevit klasické okno s licenčními podmínkami a instalaci bude možné spustit zcela tradičním způsobem. Pokud ne, vraťte se zpět na původní obrazovku a zkuste disk opětovně přepojit do jiného portu USB.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning