PCTuning Článek

Už nemáte optiku? Návod na instalaci Windows z USB disku

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
10. 4. 2014 03:00 46 Sdílej:

Seznam kapitol

1. USB disk a instalátor systému na DVD nebo ISO 2. Postup č. 1 — Windows 7 USB/DVD download tool 3. Postup č. 2 — Windows 8 USB Installer Maker 4. Postup č. 3 — WinToFlash
5. Postup č. 4 — Příkazová řádka bez externích programů 6. Chyba Load Driver při instalaci Windows 7 z USB disku 7. Instalace Windows 8 (8.1) bez produktového klíče 8. Závěr

Optickou mechanikou už dávno není „povinně“ vybaven každý počítač a instalace operačního systému z disku pro USB se stává nutností. Jak ale vytvořit bootovatelný USB disk s instalací Windows? Postup názorně projedeme krok za krokem pomocí hned tří zdarma dostupných nástrojů i bez nich. Vše zvládnou i méně zkušení uživatelé.

Reklama
Reklama

Třetí aplikací, pomocí které je možné vytvořit bootovatelný USB disk s instalací Windows, je WinToFlash. I v tomto případě jde o zdarma šířenou aplikaci, kterou si můžete zdarma stáhnout z oficiálních stránek. Program se neinstaluje. Po stažení stačí archiv rozbalit a pomocí WinToFlash.exe spustit. Jeho výhodou je množství funkcí, nás však bude zajímat pouze vytvoření bootovatelného USB disku. Nejjednodušší je to přes průvodce v režimu Wizard. Začněte kliknutím na tlačítko Windows Setup Transfer Wizard.

V dalším kroku vás program vyzve k zadání cesty k instalátoru s operačním systémem a k USB disku. Program podporuje instalátory uložené na DVD disku (vyberte písmeno mechaniky), tak obrazy disku ve formátu ISO a několika dalších (zadejte cestu k souboru).

Po zadání obou cest je nutné odsouhlasit licenční podmínky a následně už program automaticky USB disk zformátuje a začne na něj kopírovat všechna potřebná data.

O dokončení celého procesu vás program informuje dialogovým oknem. Po jeho uzavření je USB disk možné odpojit od počítače a je připraven k instalaci operačního systému.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning