PCTuning Článek

Už nemáte optiku? Návod na instalaci Windows z USB disku

tomas-sulc
Tomáš Šulc
10. 4. 2014 01:00 46 Sdílej:

Seznam kapitol

1. USB disk a instalátor systému na DVD nebo ISO 2. Postup č. 1 — Windows 7 USB/DVD download tool 3. Postup č. 2 — Windows 8 USB Installer Maker 4. Postup č. 3 — WinToFlash
5. Postup č. 4 — Příkazová řádka bez externích programů 6. Chyba Load Driver při instalaci Windows 7 z USB disku 7. Instalace Windows 8 (8.1) bez produktového klíče 8. Závěr

Optickou mechanikou už dávno není „povinně“ vybaven každý počítač a instalace operačního systému z disku pro USB se stává nutností. Jak ale vytvořit bootovatelný USB disk s instalací Windows? Postup názorně projedeme krok za krokem pomocí hned tří zdarma dostupných nástrojů i bez nich. Vše zvládnou i méně zkušení uživatelé.

Reklama
Reklama

Zatímco při instalaci Windows 7 z bootovatelného USB disku můžete narazit na chybu Load Driver popsanou v minulé kapitole, u Windows 8 (a 8.1) pro změnu může některým uživatelům vadit nutnost zadávat aktivační klíč už při instalaci. Nemyslím teď proto, že by měli nelegální systém stažený z internetu. Pokud na čerstvě nainstalovaném systému plánujete zkoušet nové betaverze ovladačů či systém instalujete čistě jen na pár hodin kvůli nějakému testu, můžete se kvůli velkému riziku rychlé reinstalace chtít zadání produktového klíče vyhnout a do systému jej napsat až po několika dnech, kdy si ověříte funkčnost a stabilitu počítače.

U Windows 7 výše popsaný scénář nebyl problémem a krok zadání produktového klíče šlo během instalace přeskočit. U Windows 8 a 8.1 to na první pohled možné není. Naštěstí skutečně jen na první pohled. Instalátor je možné velmi snadno upravit tak, aby krok zadání produktového klíče přeskočil. Aktivační klíč je následně nutné zadat během prvního měsíce používání, po uplynutí této doby se systém „stává nelegálním“.

K úpravě instalátoru vám bude stačit základní textový editor, jako je například poznámkový blok. Otevřete prázdný soubor a napište do něj následující text:

[EditionID]
Core
[Channel]
Retail
[VL]
0

Edice systému může být buď Core (základní verze Windows 8), Professional nebo Enterprise. Distribuční kanál závisí na způsobu, jakým jste si Windows pořídili. Pokud jde o krabicovou verzi, napište Retail. Pokud jste systém koupili společně s novým notebookem nebo počítačem, napište OEM. Poslední údaj pak udává, zda máte kopii patřící do multilicence či nikoliv. Pokud ano, napište 1, v opačném případě 0. V mém ukázkovém případě jsem napsal text pro krabicovou distribuci základní edice Windows 8.

Nyní je potřeba soubor už jen správně uložit. Jméno souboru zvolte ei.cfg a uložte jej do složky sources na instalačním médiu (typicky USB disku). Tím jste hotovi a při instalaci by po vás systém neměl zadání produktového klíče vyžadovat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning