PCTuning Článek

Už nemáte optiku? Návod na instalaci Windows z USB disku

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
10. 4. 2014 03:00 46 Sdílej:

Seznam kapitol

1. USB disk a instalátor systému na DVD nebo ISO 2. Postup č. 1 — Windows 7 USB/DVD download tool 3. Postup č. 2 — Windows 8 USB Installer Maker 4. Postup č. 3 — WinToFlash
5. Postup č. 4 — Příkazová řádka bez externích programů 6. Chyba Load Driver při instalaci Windows 7 z USB disku 7. Instalace Windows 8 (8.1) bez produktového klíče 8. Závěr

Optickou mechanikou už dávno není „povinně“ vybaven každý počítač a instalace operačního systému z disku pro USB se stává nutností. Jak ale vytvořit bootovatelný USB disk s instalací Windows? Postup názorně projedeme krok za krokem pomocí hned tří zdarma dostupných nástrojů i bez nich. Vše zvládnou i méně zkušení uživatelé.

Reklama
Reklama

Druhou možnou aplikací pro vytvoření bootovatelného USB disku s instalací systému Windows je program Windows 8 SUB Installer Maker. Výhodou aplikace šířené zdarma je, že nevyžaduje instalaci. Stačí ji jen stáhnout (z webu Windows8downloads, Softpedia nebo Ulož.to) a archiv rozbalit do libovolného adresáře. Aplikaci pak spustíte přes soubor Win8USB.exe.

Po spuštění programu načtěte ISO soubor s instalátorem operačního systému. Kopírování z DVD disku aplikace bohužel nepodporuje. Dále vyberte písmeno USB disku, na který chcete instalátor překopírovat a zatrhněte volbu Format drive. Ta není teoreticky potřeba, pokud je disk prázdný a čerstvě zformátovaný souborovým systémem NTFS. V případě, že chcete sledovat stav celého procesu, zaškrtněte ještě položku Show copying. Poté už můžete kliknout na tlačítko Create.

Program nejprve sám USB disk zformátuje.

Následuje překopírování dat z ISO souboru na USB disk. Opět je vše automatické, nemusíte se o nic starat.

O ukončení činnosti vás program informuje tímto dialogovým oknem. Po jeho potvrzení se podívejte do logu aplikace. Měli byste v ní najít výpis „Successfully updatet NTFS filesystem bootcode“ (viz screenshot níže). Pokud tento výpis najdete, máte hotovo a USB disk s instalací systému je připravený k použití. V opačném případě klikněte ještě na tlačítko Fix USB boot, které by mělo disk opravit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning