V zajetí korporací aneb proč nemůžeme mít hezké věci?
i Zdroj: Pctuning
Hry Článek V zajetí korporací aneb proč nemůžeme mít hezké věci?

V zajetí korporací aneb proč nemůžeme mít hezké věci? | Kapitola 5

Michal Rybka

Michal Rybka

15. 2. 2020 03:00 22

Seznam kapitol

1. Mít život jednodušší 2. Jednoduchý, úžasný, krásný, skvělý... 3. GeForce Not Yet 4. Kdo chce víc... 5. V ideálním světě nežijeme

Obrat „a to je důvod, proč nemůžeme mít hezké věci“ označuje situaci, když vidíte, že někdo něco pořádně podělá, rozbije anebo způsobí škodu. Děláme hlouposti – a proto nemůžeme mít hezké věci. V tomto případě ale nemluvím o uživatelích, ale o výrobcích.

Reklama
Reklama

V ideálním světě bychom měli jasnou migrační cestu, která nám dovolí přenášet obsah, s jednoduše spravovaným storem, kde nikdo nekádruje, co se tam prodávat smí anebo nesmí, něco, co nikdo monopolně nekontroluje, ale jaksi to nabízí službu všem. V ideálním světě ale nežijeme – pohybujeme se mezi Charybdou striktního monopolu a Skyllou chaosu, kde si každý dělá, co chce a kde není jasný osud toho, co jste si nakoupili.

Já například kdysi prodal pár svých oblíbených CD, abych je nahradil kvalitnějšími SACD. SACD nám ale pomřelo – a zatímco dostat CD do nových digitálních formátů je trivialita, se SACD to tak jednoduché není. Utratil jsem víc peněz – a skončil jsem ve slepé uličce. A to se nám, u digitální distribuce, bude stávat stále častěji a častěji.

Ve finále mi dává větší smysl nasypat peníze do kvalitního vinylu než do digitálního obsahu, který vlastně stejně nevlastníte, vaši potomci ho nezdědí a vy sami ho nesmíte prodat. A v tom je v jádru ten problém: Zájmy jednotlivých stran se zásadně rozcházejí. A dokud tohle nevyřešíme, nemůžeme mít pěkné věci.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning