Velký srovnávací test 1TB externích disků pro USB 3.0
Článek Velký srovnávací test 1TB externích disků pro USB 3.0

Velký srovnávací test 1TB externích disků pro USB 3.0

Dominik Liebezeit

Dominik Liebezeit

2. 6. 2016 03:00 32

Seznam kapitol

1. Něco málo na úvod 2. Western Digital My Passport Ultra 1TB 3. Samsung M3 Portable 1TB 4. Seagate Expansion 1TB 5. Western Digital Elements Portable 1TB 6. Transcend StoreJet 25M3 1TB
7. Adata HD710 1TB 8. Seagate BackUp Plus 1TB 9. Seagate BackUp Plus Ultra Slim 1TB 10. Porovnání rychlosti sekvenčního čtení 11. Porovnání rychlosti sekvenčního zápisu 12. Závěrečné shrnutí

V populárních testech jsme prověřili hromadu 1TB externích disků pro rozhraní USB 3.0 v decentním i extravagantním provedení, abychom zjistili, který z nich je nejrychlejší, který z disků nabídne hodně muziky za málo peněz, nakolik se vyplatí připlácet si za dražší model, a jakému disku bude lepší se vyhnout.

Reklama
Reklama

Protože se dá předpokládat, že si člověk podobné zařízení pořídí hlavně pro přenášení objemnějších dat, v grafech s porovnáním výkonu se zaměříme hlavně na sekvenční čtení a zápis.

V grafech s výsledky z CrystalDiskMarku najdete průměrné hodnoty z obou sekvenčních testů. U benchmarku ATTO jsme se řídili hodnotami u 512KB.

CrystalDiskMark 5.1.1 průměrná hodnota čtení
CrystalDiskMark 5.1.1 průměrná hodnota čtení

  

ATTO Disk Benchmark průměrná hodnota čtení
ATTO Disk Benchmark průměrná hodnota čtení

  

 V rychlosti z disků vyčnívá pouze Seagate BackUp Plus Ultra Slim, zbytek disků je jako přes kopírák. Rozdíly pár MB/s jsou spíše způsobeny tím, jak si disky sedly s testovací sestavou a testem samotným, než výraznými rozdíly mezi nimi.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning