Velký srovnávací test 1TB externích disků pro USB 3.0
Článek Velký srovnávací test 1TB externích disků pro USB 3.0

Velký srovnávací test 1TB externích disků pro USB 3.0

Dominik Liebezeit

Dominik Liebezeit

2. 6. 2016 03:00 32

Seznam kapitol

1. Něco málo na úvod 2. Western Digital My Passport Ultra 1TB 3. Samsung M3 Portable 1TB 4. Seagate Expansion 1TB 5. Western Digital Elements Portable 1TB 6. Transcend StoreJet 25M3 1TB
7. Adata HD710 1TB 8. Seagate BackUp Plus 1TB 9. Seagate BackUp Plus Ultra Slim 1TB 10. Porovnání rychlosti sekvenčního čtení 11. Porovnání rychlosti sekvenčního zápisu 12. Závěrečné shrnutí

V populárních testech jsme prověřili hromadu 1TB externích disků pro rozhraní USB 3.0 v decentním i extravagantním provedení, abychom zjistili, který z nich je nejrychlejší, který z disků nabídne hodně muziky za málo peněz, nakolik se vyplatí připlácet si za dražší model, a jakému disku bude lepší se vyhnout.

Reklama
Reklama

Rozdíly v rychlosti mezi testovanými externími disky jsou skutečně minimální. Jediný, který v testu trošku vyčníval, byl Seagate BackUp Plus Ultra Slim, který byl o zhruba 20 MB/s v sekvenci rychlejší, než jeho kolegové. Je zajímavé nakolik jsou disky identické. Pokud vybíráte disk, asi bych vám doporučil podívat se na vzhled, a vybrat si ten, který se vám líbí nejvíc. Žádný disk v testu nebyl „vyloženě rychlý“ a žádný nebyl „vyloženě pomalý“. Ono i těch 20 MB/s, u rychlostí přesahujících 110 MB/s není zase tak výrazný rozdíl. Nadruhou stranu, externí disk je věc, která s s námi poměrně často cestuje. Stejně jako notebook ho nosíme do školy, do práce, do kavárny, a troufám si tvrdit, že spíše než rychlostní nárůst 5 MB/s je tak důležitější určitý reprezentativní vzhled a kompaktní rozměry. Co se mě týče, já bych si třeba nevybral Adata HD710. Byť je to určitě „rychlý“ externí disk, jeho rozměry jsou dost velké na to, aby se dal pohodlně přenášet.

Při výběru bych také doporučoval zohlednit záruku. Na většinu testovaných disků výrobce poskytuje tříletou záruku, na některé ale pouze dva. Když vezmeme v potaz, jaké umí být externí disky „držáky“, o rok delší záruka může být velké plus.

Vítěze dnes vybírat nebudeme, protože rychlostí jsou disky prakticky identické. Pokud vybíráte disk, asi bych doporučil v první řadě kouknout na délku záruky, a pak už se rozhodnout čistě z toho hlediska, který disk se vám líbí, a ke které značce chováte sympatie, či antipatie.

Za zapůjčení testovaných disků děkujeme obchodu alza.cz.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning