Velký test šesti kamer do auta — vyplatí se být připravený
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Velký test šesti kamer do auta — vyplatí se být připravený

Velký test šesti kamer do auta — vyplatí se být připravený | Kapitola 8

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

8. 10. 2012 03:00 53

Seznam kapitol

1. Plusy a mínusy kamery do auta 2. Connect IT Premium CI-203 3. Eltrinex CarHD 4. Gembird DCAM-001
5. Genius DVR-HD550 6. Portable DVR T301 7. Prestigio Roadrunner 500 8. Závěr

Kamery do auta se vzhledem k jejich ceně začínající na hranici tisíce korun a chování některých řidičů stávají velmi populární. Přinášíme jejich srovnávací test, ve kterém jsme vyzkoušeli šest kamer s cenou od jednoho do tří tisíc korun. Porovnáme kvalitu videa ve dne i v noci, výhled z vozu anebo upozorníme na právní rizika použití kamer.

Reklama
Velký test šesti kamer do auta — vyplatí se být připravený
i Zdroj: PCTuning.cz

Vzhledem k tomu, co můžeme občas vídat (nejen) na českých silnicích, se kamery do auta stávají s jejich klesající cenou velmi populární. Mnoho řidičů totiž ocení pocit, kdy při případné nehodě mají jednoznačný důkaz o skutečném průběhu celé události. Jak už jsem nicméně psal v první kapitole, kamera umístěná na čelním skle nezachytí všechno a dobré je mít na pamětí také literu zákona. Jinak můžete záznam kamery použít maximálně pro své vlastní potřeby, případně pro psychologický nátlak. Aby mohla být nahrávka použita jako důkaz pro policii, je dle zákona nutné mít příslušné povolení od Úřadu pro ochranu osobních údajů, viz ona první kapitola. Jaká je běžná praxe a zda se toto povolení běžně vyžaduje ovšem nevím, účastníkem poslední dopravní nehody jsem byl před několika lety a bez kamery.

Velký test šesti kamer do auta — vyplatí se být připravený
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud se rozhodnete pro koupi kamery do auta, nejlépe v testu dopadla kamera Connect IT Premium CI-203. Ta si jako jediná odnesla ocenění a stává se vítězem testu. Jde o jeden z nejlevějších modelů, svoji úlohu však plní dobře ve dne i v noci, nezavazí ve výhledu a při jízdě řidiče nijak neruší. Velmi se mi líbila také kamera Prestigio Roadrunner 500, která excelovala ve všech ohledech s výjimkou právě výhledu z vozu a rušícího svítícího displeje. Z tohoto důvodu ji nelze doporučit.

Zajímavé je zjištění, že řada kamer má mnoho společného a často se od sebe jednotlivé modely liší jen logem a plastovou krytkou. Shodné jsou tak kamery Connect IT Premium CI-203 s víc než dvojnásobně drahou Eltrinex CarHD a dvojice kamer Gembird DCAM-001/Portable DVR T301.

Velký test šesti kamer do auta — vyplatí se být připravený
i Zdroj: PCTuning.cz

Problém, který bohužel trápil všechny testované kamery, je přísavka. U téměř všech testovaných kamer se alespoň jednou stalo, že během testovací jízdy z čelního skla upadly. Tento problém řeší drtivá většina uživatelů nejen u kamer, ale také třeba u přenosných navigací. Teoreticky by mělo pomoci navlhčení přísavky a odmaštění skla, často však nepomáhá ani to. Ostatně řešením tohoto problému se zabývá velké množství témat na diskusních fórech na celém internetu.

Poděkování

Za zapůjčení kamer do auta děkujeme obchodům s počítačovým hardwarem Alfa a Alza.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama