Virtuální svět je tu pro nás. 3D brýle jsou jen vstupenkou!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Virtuální svět je tu pro nás. 3D brýle jsou jen vstupenkou!

Virtuální svět je tu pro nás. 3D brýle jsou jen vstupenkou! | Kapitola 10

Michal Rybka

Michal Rybka

18. 9. 2014 01:00 33

Seznam kapitol

1. Virtuální realita virtuálně 2. Forte VFX1 Virtual Reality Headgear 3. Realita je trošku ošemetná 4. Virtuální realita není bez problémů 5. Další zkušenosti z virtuálního prostoru
6. Horror ve virtuální realitě! 7. Další ukázky a předváděčky 8. A ještě další 9. A další 10. Virtuální realita nejenom pro zábavu

Na konci 90. let jsem měl možnost vyzkoušet si na výstavě jedny z prvních komerčně prodávaných virtuálních brýlí. Nevěnoval jsem jim mnoho času, bylo tam moc lidí a brýle byly od davů už dost špinavé a mastné. Proč taky: Bylo přece jasné, že nejpozději do půl roku bude virtuální realita všude. Pak si je budu moci zkoušet až do aleluja! Naivní, což?

Reklama

A VR není jenom pro hry, existuje už druhá iterace výukové aplikace Titans of Space, která ukazuje různé objekty sluneční soustavy a dovoluje vám srovnat si jejich vzájemné velikosti, včetně velikostí opravdu velkých hvězd ve vesmíru, které jsou tak obrovské, že by na místě Slunce jejich povrch dosahoval až k Saturnu! Takže se nakonec přece jenom dostaneme k virtuálnímu létání nad povrchy planet a možností podívat se alespoň virtuálně na místa, kudy jezdily naše kosmické sondy.

A možnosti tím nepochybně nekončí: Představte si, jak bude vypadat propojení VR technologie s drony! Konečně se budete moci zvednout proti zemské tíži a podívat se dronem na střechu, co že se to na ní ukrývá za poklady!

A proč že to celé píšu a sestavuju tenhle šílený seznam videí? No proto, abyste pochopili, že tentokrát je šance, že se virtuální technologie skutečně chytí. Zatímco první generace brýlí používala staré tituly, aby se dokázala funkčnost a použitelnost celého konceptu, dnes už vznikla spousta zcela hotových her a programů, ačkoliv produkt stále ještě není na trhu.

Virtuální svět je tu pro nás. 3D brýle jsou jen vstupenkou!
i Zdroj: PCTuning.cz

Možná tentokrát brýlím pomůže i ta hora videí s ječícími a k smrti vyděšenými youtubery a letsplayery. Už ta sama o sobě jsou k popukání! Navíc mě opravdu nadchlo video se simulátorem Mustanga, zvlášť když jsem viděl to luxusní vybavení se sedačkou a kniplem, které měl pán doma. Tak schválně, kam by se mi tak vešla ta sedačka s kniplem..?

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama