Virtuální svět je tu pro nás. 3D brýle jsou jen vstupenkou!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Virtuální svět je tu pro nás. 3D brýle jsou jen vstupenkou!

Virtuální svět je tu pro nás. 3D brýle jsou jen vstupenkou! | Kapitola 7

Michal Rybka

Michal Rybka

18. 9. 2014 01:00 33

Seznam kapitol

1. Virtuální realita virtuálně 2. Forte VFX1 Virtual Reality Headgear 3. Realita je trošku ošemetná 4. Virtuální realita není bez problémů 5. Další zkušenosti z virtuálního prostoru
6. Horror ve virtuální realitě! 7. Další ukázky a předváděčky 8. A ještě další 9. A další 10. Virtuální realita nejenom pro zábavu

Na konci 90. let jsem měl možnost vyzkoušet si na výstavě jedny z prvních komerčně prodávaných virtuálních brýlí. Nevěnoval jsem jim mnoho času, bylo tam moc lidí a brýle byly od davů už dost špinavé a mastné. Proč taky: Bylo přece jasné, že nejpozději do půl roku bude virtuální realita všude. Pak si je budu moci zkoušet až do aleluja! Naivní, což?

Reklama

Další zajímavou hrou je Spectre. Hra vás hodí do opuštěného domu, ve kterém je přízrak, který vás vidí ve chvíli, kdy se na něj díváte. A pokud vás vidí, tak za vámi běží, aby z vás vysál život. Jenomže vy se dívat musíte, protože potřebujete najít fotoaparát, se kterým pořídíte jeho fotku. Kus je to tak děsivý, že youtuber PewPewDie při jeho hraní chvílemi přechází s nadávkami a výkřiky do rodné švédštiny.

A seznam hororovek pokračuje dál a dál. Něco mi říká, že to bude nejrozšířenější typ indie her pro Oculus Rift vůbec!

Lost in the Rift

Alone in the Rift

Linger

Mezi videorecenzemi od PewPewDie najdete i poněkud pošahanější kusy, jako simulátor popravy (Guillotine Simulator), procházku po dně (Ocean Rift), bungee jumping, simulátor automobilové nehody, simulátor nějaké šílené japonské sexuální praktiky, při níž vám manga holčička šlape do oka, pak nějaké další manga tancování a takové ty věci, pečlivě shrnuté do jedné recenze.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama