Web3 je hloupost a transparentnost je reklamní buzzword číslo jedna #TYDEN 04/07/2022
Internet Článek Web3 je hloupost a transparentnost je reklamní buzzword číslo jedna #TYDEN 04/07/2022

Web3 je hloupost a transparentnost je reklamní buzzword číslo jedna #TYDEN 04/07/2022

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

4. 7. 2022 07:00 2

Seznam kapitol

1. Na zahřátí, Internet, webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace a hry 3. Marketing, komunikace a bezpečnost 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika

Spotify Icebergify, TikTok stále problém, únik e-mailů z OpenSea, Hangouts (opět) končí, výprodej na Steamu, Instagram otáčí vše do Reels, placený Snapchat a propouštění na všech stranách.

Reklama
Reklama

První vydání týdenního přehledu na PCTuning.cz. Poprvé zde, pro mne poprvé v novém redakčním systému, takže i hledání optimální formy. Po vložení prvního vydání je jisté, že to hledání bude ještě chvíli trvat. Obsah „sbírám“ celý týden, vydání v pondělí ráno. Pokud chcete v neděli večer, můžete si přihlásit odběr e-mailem, pokud chcete průběžně, tak @rychlofky na Twitteru. 

Nová podoba je rozdělená na kapitoly, u nichž určitě bude ještě pár dalších vydání probíhat hledání správné formy a délky (v původním přehledu šlo o jeden celistvý článek). Možná se ještě změní i složení sekci, byť k pár změnám už došlo (změnilo se pořadí a Hry jsou nově odděleny). 


Na zahřátí

Spotify Icebergify vám ukáže, co si Spotify myslí, že máte v oblibě. Možná to ale budou věci, o kterých ani nevíte, že existují. Vysvětlivky v Spotify iceberg: How to get the latest viral music chart Icebergify

Komisař FCC chce stáhnout TikTok z Apple Store a Play Store. Problémem je soukromí uživatelů i bezpečnost. Brendan Carr TikTok označuje za „vážnou hrozbu pro národní bezpečnost“.

OpenSea unikly e-maily uživatelů přes dodavatele Customer.io. Tamní zaměstnanec zneužil přístup, stáhl a poskytl e-mail někomu dalšímu. Týká se milionů lidí.

Právník najatý Apple na ochranu proti obchodování s důvěrnými informacemi byl obviněn z obchodování s důvěrnými informacemi.


Internet, webdesign

Skoro polovina informací o kliknutích v Google Search Console se vám neukazuje. Analýza od AHREFs nabízí i šikovný report pro Google Data Studio.

Web3 is bullshit. Lidé od kryptoměn se snaží do svého podfuku zapojit více lidí s tvrzeními o lepším internetu – nepravdivými – aby na tom vydělali.

Nalézáte na Amazonu čínský odpad? Je to čím dál tím horší, lavina čínských „prodejců“ zaplavila Amazon. Tentýž výrobek pod stovkami značek. Fascinující čtení v The Surprising Reason Your Amazon Searches Are Returning More Confusing Results than Ever

„Apple podkopal rozmanitost prohlížečů. Na rozdíl od tvrzení příznivců Apple omezení enginu na iOS nebrání „převzetí“ Chromem – alespoň to není primární efekt. Apple využívá moc nad prohlížeči, aby web vytěžoval a sabotoval, poškozuje všechny projekty enginů a odčerpává z webu budoucí potenciál“ Dobré čtení v Apple Is Not Defending Browser Engine Choice

Nejrychlejší zpravodajské weby. Na první místě web, který ani neznáte. Ale USA Today, Financial Times a The Guardian ano. České zpravodajské weby raději neotvírejte.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning