WowWee MiP a MiPosaur: tak trochu náladové robohračky
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek WowWee MiP a MiPosaur: tak trochu náladové robohračky

WowWee MiP a MiPosaur: tak trochu náladové robohračky

Filip Eckstein

Filip Eckstein

8. 8. 2016 03:00 6

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Rozbalujeme 3. WowWee MiP – takový věrný sluha 4. WowWee MiPosaur – náladový kousek prehistorie 5. Aplikace pro smartphone 6. Video, hodnocení a závěr

Na mušku jsme si tentokrát vzali dvě robohračky z dílen společnosti WowWee. Kolečka jsme provětrali jak balancujícímu robotu MiP, tak lehce náladovému, zato však nebojácnému dinosaurovi. Oba kousky se samozřejmě těší konektivitě se smartphony. Uvnitř článku na vás opět čeká i krátké video z testování.

Reklama

Kdo si hraje, nezlobí

Ačkoli se trh s hračkami za posledních několik let v mnohém výrazně změnil, určitě nelze tvrdit, že směrem k horšímu. Ba naopak, na výběr máme dnes opravdu solidní škálu produktů hračkářského průmyslu, který pamatuje nejen na ty nejmenší, ale i na dospělé. Nepřímo k tomu dopomohlo především intenzivní pronikání počítačů do hraček, kde nalezly uplatnění nejen v komunikaci s člověkem (dálkové ovládání, USB, Bluetooth), ale také v komunikaci mezi sebou. S více zakoupenými kousky si tak prý můžeme užít nějakou tu extra zábavu navíc (viz multiplayer se dvěma Futurocube). Většinou jde však především o kompatibilitu s chytrými mobilními telefony, z nichž lze hračky posléze pomocí konkrétní aplikace ovládat.

Ale nejde zdaleka jen o komunikaci. Počítače hračkám rovněž ukázaly, jak s pomocí různých senzorů vnímat okolní svět. Díky technologii MEMS tak dnešní hračky vidí, slyší a vnímají pohyb a přitom mohou být docela malé a dokonce i levné (i když zpravidla nejsou). Nebýt senzorů, nebyla by zpětná vazba ani regulace, která nás na novodobých chytrých hračkách ve výsledku tak moc baví. Jednou z takových regulací je například stabilizace inverzního kyvadla ve stylu vozítka Segway, kterou si můžeme v trošku levnější variantě užít například s hračkou Wowwee MiP. A právě o něm a jeho dinousauřím bráchovi bude dnešní článek.

Robota? A chcete psa nebo dinosaura?

Ve dvou předešlých článcích o robohračkách jsme si blíže představili dva sférické roboty Sphero 2.0 a BB-8 (více zde) a také jednoho válcového závodníka Sphero Ollie (více zde). Dnešní recenzí na tuto tématiku navážeme dalšími dvěma robůtky, tentokrát však z dílen vývojářů amerického WowWee.

Kdo už někdy nad koupí nějaké robohračky rozjímal, proklikával e-shopy a pročítal recenze, dost pravděpodobně narazil i na nějaký produkt od společnosti WowWee. Tato původem americká firma vstoupila na trh v roce 2004 se svým prvním robůtkem WowWee Robosapien, jehož modernizovanou verzi (označenou dodatkem X) potkáte na pultech ještě dnes. Od té doby jeho vývojáři své zaměření příliš nezměnili. Firma dodnes trh s robohračkami zásobuje technickými gadgety pro malé i velké. Mimo hraček se ale občas pustí i do něčeho, co může mít velmi praktické užití. Zářným příkladem může být robot WowWee Rovio, což je taková webkamera na kolečkách, kterou lze díky WiFi konektivitě ovládat vzdáleně. Pokud si tedy potřebujete z dovolené ověřit, že vaše kočky mají co jíst, a tudíž není třeba k vám domů hnát souseda, aby je nakrmil, pak WowWee Rovio jistě oceníte.

V současnosti WowWee chystá robohračku novou. Říká jí CHIP a jde o inteligentního robotického pejska na kolečkách, který by vám měl doma dělat nejen hravého společníka, ale také si ho budete moci vytrénovat. Na pultech se má objevit koncem srpna letošního roku, a to za cenu 199 dolarů. Snad se k nám do redakce dostane také.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama